databáze 142566 vůní od 9484 značek a 1805 parfumérů

Éveil Anna Rivka

Éveil
značka: Anna Rivka
parfumér: Polge, Olivier
rok: 2013
určení: pro ženy
složení: bergamot, kosatec, jasmín, dřeva, vanilka, tonka
Tito uživatelé vůni
Diskuze:
Komentáře k vůni (4)
Avatar
Dalia (28.6.2018 )

Střepy pomíjivosti …

Bergamotová záře tlumená balzamicky hořkou stopou pryskyřice se s dravostí mladického ducha pokouší obhájit si své místo pod sluncem. Rozpíná se a oslňuje okolí, aniž by existovalo cokoliv jiného. Sluší jí ta pečlivě pěstěná krása a útlocitně hlídaná forma. Pevné kontury sytých barev se však neubrání neměnnému tikotu času a pomalu se rozpíjejí v prachovém objetí ospalé pudrovosti. Nafialovělá nuance ticha překryje touhu být slyšet a vidět ve středu dění a sladce vanilková lenivost probouzí touhy jiné a snad i hlubší …
Prchavý formy lesk a stálý duše stesk.

Avatar
wendulka (21.4.2018 )

Vyzkoušení této vůně mě lákalo bezmála 3 roky. A bergamotový úvod s galbanem je vskutku tak trochu probuzením ze snu do osvěžujícího jarního rána. No bohužel v tomhle případě se mi stalo totéž co domenice a to, že jasmín v ní v kombinaci s vanilkou, pačuli a dalšími složkami vytváří na mé kůži ten samý efekt pudinkového prášku a čínských gum, který povolí teprve až v základu s nástupem krásného máslového kosatce s tonkou podobně jako v Aura Sublime.

Avatar
Cervanek (04.2.2018 )

Krásná klasika a jak říká Marta i zpomalovač času, začátek jako v Eau de Shalimar. Pomalu se vůně obklopena něžnou aurou nese dále na vlně hebkého jasmínu s kosatcem a jen velmi jemně okořeněna vanilkovým luskem a tonkou. Částečně gurmánsky. Jakoby na vroubkované křišťálové misce byl podáván nadýchaný opulentní krémový a zároveń lehký dezert. Místama se vůně překlopí do nesladké pudrové rtěnky a kdesi v dáli vnímám zelené chypré tóny.Vůně je překrásná a poctivá práce zároveň. Drží skvěle a dlouho. Na jednání, na schůzky či pohodu ideální. Nedá mi to, abych se nezastavila ještě krátce u balení. Pořídila jsem si recharge, tedy náplň ve flakónku z hutného transparentního skla s černým zašroubovaným víčkem a zaoblenými stranami, který působí jako chrámová loď. Jednoduchý flakón bez zdobných ornamentů je usazen v padnoucí pomalované Art krabičce s nápisem AR na horní klopě i ve čtverci na hlavní straně. K tomu naplněný kabelkový 10 ml flakónek černé barvy, kdy zlatý kov má výstupek,čímž se stává těsnícím prvkem proti úniku a přes něj je ještě zářivě zlatý kroužek s kamínky, který vypadá jako snubní prstýnek a dá se i takto nosit. Balení recharge přináší mnoho radosti a užitku.Inu Éveil od Anny Rivka je dílo šperkařské po všech stránkách. Krom toho se mi líbí i ten název Éveil,který má více významů, ale mně se hodí jako Probuzení, i jako Probouzení se do krásného nového voňavého dne, který na mě čeká s novými příležitostmi.

Avatar
Martula (06.1.2018 )

Éveil funguje jako zpomalovač času. Přenese vás do doby, kdy se tak nespěchalo a kdy večer strávený s blízkými nebyl ve znamení mobilních telefonů a televize. Přináší nostalgii starých časů a není to nostalgie zaprášených sušených květin a zašlých fotografií. Je to živý a barevný obraz mladé ženy, která se probouzí do příjemného dne a těší se na všechno, co ji v životě ještě čeká.

Vůně začíná jiskřivým bergamotem a sladkou vanilkou. (Ten začátek mi připomněl Eau de Shalimar a taky Auru Sublime.) Pak přichází na řadu jasmín. Sytý jasmín. Nádherný, přírodní jasmín, žádná chemie. Poctivá, omamná vůně jasmínových květů. Je hřejivá a trochu živočišná. A jasmín se prolíná se zemitým kosatcem. Opět v "hustém" provedení, kvalita použitých složek je znát. Květinové duo spočívá na měkkém polštářku z tonky.

Pro toho, kdo má rád klasické vůně a komu sedí Shalimar, určitě doporučuji zkusit. Stojí za to.