databáze 127447 vůní od 8746 značek a 1660 parfumérů

Essence de Patchouli (Eau de Parfum) Alyssa Ashley

Essence de Patchouli (Eau de Parfum)
značka: Alyssa Ashley
parfumér:
rok: 2009
určení: pro ženy
hlava: růžová pelargónie, růže
srdce: kosatcový kořen
základ: pačuli, kumarin, guajakové dřevo, virginský cedr, francouzské labdanum, vanilka, pižmo
Tito uživatelé vůni
Diskuze:
Komentáře k vůni (1)
Avatar
alibi (13.11.2020 )

V současné době se v mainstreamu těžká zemitá (někdy až čokoládová) vůně pačuli zakomponovává nejčastěji do sladkých ovocně květinových vůní v kombinaci s kašmeranem. V lepším případě se její vůní nahrazuje chypre tón restrikcemi omezovaného větvičníku. Ale tady nic takového nenajdete.

V Essence de Patchouli je pačuli suchá, bylinná, dřevitá. Nepřipomíná zde leukoplast, ani vlhký plesnivý sklep, jak to někdy bývá (například v parfému Coromandel (Chanel)). Má jemné ovocné akcenty a zvláštní kafrový podtón, který spolu s vůní gerania zahřívá chřípí, což mě velmi přitahuje. Pačuli je zřejmější v úvodu vůně, později se zjemňuje a rozpíjí do dřevitých tónů, ale nikdy úplně nezmizí. Konec je na mé kůži mýdlově krémový i špinavě pižmový - uvědomuju si, že je to oxymoron, ale je to tak, však vyzkoušejte :-)

Ač značka Alyssa Ashley nepatří k těm nejdražším, Essence de Patchouli je dle mého názoru velmi kvalitní co do složek i jejich poskládání. Jako bonus má parfém solidní výdrž i projekci. K pošmournému podzimu pěkně ladí a zahřívá mysl.