databáze 128710 vůní od 8813 značek a 1667 parfumérů

Ere PK Perfumes

Ere
značka: PK Perfumes
parfumér: Kiler, Paul
rok: 2012
určení: unisex
složení: galbanum, kalifornský tavolníkovec, poupě hřebíčku, černý čaj, seno, bobule jalovce, slaměnka, absolut bulharské růže, boronie, kručinka, andělika, vetiver, pačuli, cedr, mastixová pryskyřice, sandarak (druh pryskyřice), šáchor, tabák, jedlový balzám, větvičník
Tito uživatelé vůni
Diskuze:
Komentáře k vůni (1)
Avatar
wendulka (17.1.2021 )

Lesní vůně to se mnou mají až výjimky jako Vetiver Oriental těžký a já s nimi. Velký podíl na tom má nejspíš můj otec, díky němuž jsem vyrůstala sledováním úchvatné chorvatské přírody, představující rozlehlé prérie, horské lesy a travnaté louky amerického Západu ve filmech o Old Shatterhandovi a Vinnetouovi. Představovala jsem si, kterak jako Nšoči cválám na koni prašnou prérií, u týpí vyhřátém kůžemi a kožešinami a vystlaném slámou vařím v kotlíku černý čaj a s bratrem Vinnetouem kouřím dýmku míru.

Tahle moje romantická představa totiž ostře kontrastovala s realitou, v níž mě babička nutila o víkendu, kdy bych radši bývala vyspávala, časně brzo vstávat a vyrazit s ní důkladně naimpregnovaná repelentem ve staré šusťákovce, teplákách a odporných gumákách do českého lesa na borůvky nebo sběr hub, které jsem našla leda tak, že jsem o ně zakopla.

Od té doby uplynula už pořádná spousta vody. Mayovkám už dávno neholduji, v lese jsem nebyla, ani nepamatuji. Jsem skrz naskrz městská turistka. Až teď mi Paul Kiler tenhle jeden z těchto mých dětských snů svojí geniální vůní černého čaje, galbanových travin, jehličí, sena, vetiveru, citrusově pryskyřičnatého mastixu a tabákové slaměnky zase připomněl.