databáze 126594 vůní od 8705 značek a 1652 parfumérů

Erawan Dusita Paris

Erawan
značka: Dusita Paris
parfumér: Umavijani, Pissara
rok: 2018
určení: unisex
hlava: bylinné tóny, paraguajský petitgrain
srdce: konvalinka, haitský vetiver, seno, šalvěj muškátová, šuškarda
základ: cedr, větvičník, vanilka
Tito uživatelé vůni
Diskuze:
Komentáře k vůni (6)
Avatar
blackviolet (08.4.2021 )

Bílé prádlo se suší na šňůrách na zahradě, pokosená tráva schne na slunci, voní bylinkami a lučními květy, které jsou sladké i hořké. Večer už jsou šňůry zase prázdné, zahrada potemněla, po prádle zůstala vůně vanilky, která se prolíná s vůní dřeva a jehličnanů.

Avatar
alibi (07.4.2021 )

Chypre vůně. Má v sobě čvachtavou zeleň vodopádů i hořké byliny sušící se pod střechou ze slámy. Silný černý čaj, který je uvařený z vetiveru a cedru. Uklidňující a velmi přírodní vůně, která mi z nějakého důvodu připomíná Odalisque (Parfums de Nicolaï), to asi ty konvalinky. Jako by cestou džunglí s uschlou vegetací pod nohama vinoucí se mezi vodopády před vámi šla žena navoněná Odalisque a vy z její vůně zachytíte jen stopu, tenký proužek, který se smísí s tou plicím a nosu lahodící krásou kolem.

Avatar
Fleur (10.2.2021 )

Až se jednou budou vytvářet reklamy s olfaktorickou stopou (bude se linout z mikrorozprašovačů na mobilu, počítači nebo nějakém podstatně sofistikovanějším zařízení), mohla by tato vůně doprovázet upoutávku na zubní sprchu. Jemné bílé kvítky citrusů se mihnou úvodem a potom už nastoupí byliny, jež dodávají vůni punc něčeho přírodního a zdravého. Vévodí mezi nimi hořká šalvěj, ale prosazuje se rovněž intenzivně větrový tón máty, který ve mně vzbuzuje asociaci se zubní pastou. V této fázi je vůně svěží až palčivá, vysloveně perlí a pění (no, vždyť říkám, zubní pasta). Utichá v jemně nasládlém vlhkém oparu (vypláchnout pusu a spát!).

Avatar
ModestMourek (21.8.2020 )

Větrová pelargonie s oříškovým vetiverem, zelené konvalinky s hliněným vetiverem, pryskyřičně vonné dřevo jalovce virginského a sladká sametová vanilka doplněná sennými tóny šuškardy (Liatris). Krásná unikátní kombinace bylin a dřev se slabou projekcí a výdrž kolem 2 hodin.

Avatar
Evanilla (09.7.2020 )

Vážně bych ráda napsala něco víc, než tohle, ale i po opětovném zkoušení mám čisté plátno... Suchost, seno a tabák. Možná někde hodně vzadu lehce šmrncnutá exotikou a pak silný čaj - takový ten pro znalce - něco jako yerba maté? Sencha? Po dvou hodinách na kůži už nic moc necítím. Nesnáším seno, nemám ráda tabák a nemám oblibu v těchto čajích, jen v černých. Pro mě Erawan opravdu není, byť po rozložení seno ustupuje a docela to... no... ujde. Čekala jsem krásnou šťavnatě zelenou životabudící jiskřivou vůni.

Avatar
slniecko (15.3.2020 )

Erawan je jednak trojhlavý slon, ktorý nosí boha Indru, jednak symbol Bangkoku, národný park (a vodopády) v Thajsku a aj názov jednej z básní Montri Umavijaniho.

Táto vôňa potrebuje usadiť. Je to ako cesta prírodou, možno práve k tomu vodopádu. Najprv sa prelínajú rôzne tóny, tu trocha sena, tam trocha kvetov, nejaké tie byliny, z ktorých vykúka šalvia. Potom príde na radu spomínaný bylinný akord, ktorý mi vzdialene pripomína vietnamský balzam. Čo je asi signál k tomu, aby sme si konečne sadli a začali to vnímať ako celok. Nádherná sviežolesná vôňa, ihličňany vo vlhkom teplom vzduchu, trošku šmrncnuté Lesnenkami, alebo Beskydkami (či inými bylinnými cukríkmi), ktoré niekto na pauzu vytiahol z vrecka. Nič nie je náhoda. Táto vôňa má svetlozelenú farbu aj sama o sebe, ale ja by som ju šmrncla ešte viac do studenozelena, ako sú tie cukríky. Príjemná, meditatívna, jemne osviežujúca.