databáze 115555 vůní od 8363 značek a 1573 parfumérů

Épine Mortelle LM Parfums

Épine Mortelle
značka: LM Parfums
parfumér:
rok: 2014
určení: pro ženy
hlava: růžový pepř, černý pepř, sečuánský pepř, kmín, muškátový oříšek, anýz, andělika
srdce: fialka, damašská růže, růže stolistá, mimóza, černý rybíz
základ: pižmo, vanilka
Tito uživatelé vůni
Diskuze:
Komentáře k vůni (3)
Avatar
gabucha (22.10.2019 )

Epine mortelle alebo smrtiaci tŕň...
Prvé čo ma napadlo, keď som vôňu nasavala, že je to vo a z rozprávky o Šípkovej Ruženke...
Úvod temnejši, hlbší, čarodejnica alebo zlá sudicka sa zakrada temným lesom k hradu, aby sa postarala o tŕň, smrtiaci...uvrhujuci do večného spánku..
Chvíľkami mi prišla až morbidna.. štipľavá...zvlastna, sucha....na šťastie,alebo žiaľ úvod netrval dlho...
Potom to prejde náznakom oriisu od maloneho po rozložení, lipstickom od Malle ( príjemnejším, nakoľko ja osobne nie som fanúšik lipstick)
To sa Ruženka prebrala a atmosféru ukončila dobre schovanou ružou zaobalenou v pudrovom, praskovom,suchom efekte...
Výdrž skvelá, avšak drží sa pri tele...
Celý priebeh príbehu parfému človeka núti stále privoniavat a klásť si otázku"áno či nie?"

Avatar
andry (10.9.2019 )

Vůně líčidel (fialka, pudrová růže) zabalených v igelitovém ubrusu, takovém tom tlustém, co je cítit, jako čínská guma... Je to hezké, ale tak nějak nepřirozeně, jako když v reklamě bledou holku s vlasy vyčesanými a pevně svázanými, oblečenou celou v bílé postaví do vitríny ve veliké bílé místnosti bez oken... A ona není jenom figurína, ona je živá, dýchá z ní hřejivé nasládlé pižmo a taky pačuli jako vlhká hlína, po které možná kdysi chodila, ale vzpomínky už jsou zaváté na troud vysušeným jemným prachem z muškátového oříšku.

Vlastně je to docela zneklidňující.

Avatar
wendulka (19.2.2015 )

Od doby, kdy byla uvedena na trh Sensual Orchid pořád čekám, kdy Laurent Mazzone přijde s další vůní, která by mne podobně ohromila. Navíc název téhle vůně mi zněl více než lákavě. Očekávala jsem temnou sametovou růži.

Úvod temný opravdu je: sladký růžový pepř se mísí s ostřejším černým, větrovou svěžestí anýzu, suchou dřevitostí muškátového oříšku, nazelenalým bylinným tónem a lehkou stopou příjemné živočišnosti kmínu. Po chvilce se do téhle směsi začne vplétat trocha sametového kadidla.

Málem bych už jásala, jenže místo temné růže se mi sem vkradou rybízové bonpari, které jsem zavrhla již v Ultimate Seduction, zde doprovázené bonbónkovými fialkami a vůní rtěnky z Lipstick Rose. Nezůstává však jen u rtěnky, mimóza s pižmem a vanilkou se postarají i o vůni jemného pudru.

Jak už naznačila domenica, pokud někdo hledá dospělejší Lipstick Rose, v Épine Mortelle se s největší pravděpodobností najde, no já osobně bych se i tak obešla bez těch bonbónků. Na mně jsou totiž výraznější víc, než je mi milé a jako "bonus" na mně pižmo v drydownu škrobovatí.