databáze 126907 vůní od 8717 značek a 1655 parfumérů

epidOr (2017) Lubin

epidOr (2017)
značka: Lubin
parfumér: Fontaine, Thomas
rok: 2017
určení: unisex
hlava: švestka, fialka
srdce: pomerančový květ, jasmín
základ: santalové dřevo, cedrové dřevo, tonka, vanilka
Tito uživatelé vůni
Diskuze:
Komentáře k vůni (4)
Avatar
Miru (21.11.2018 )

...pocitově - znám to!...
...něco na způsob Venezia Laura Biagiotti 1992, Joop! Femme 1987.
Velmi kvalitní, květinově mýdlovoorieentálná, velmi ženská kompozice.
Teda - tak mi zavoní zpočátku.
Po chvíli ale z kůže cítím paletu s temperovými barvami, pak, ano, čínské gumy,
a ty už zůstanou.
Ono krásné z úvodu je pryč...
Nemám asi správnou chemii, není to můj styl
(přestože původní Venizii jsem měla a milovala).
Ale věřím, že na jiných nositelkách může vonět stylem 24, Fabourgh nebo nějakého Poisonu...
...a představím-li si Epidor k černé, pak musí být
elegantně ultra sexy

Avatar
Fleur (16.7.2017 )

První vteřiny jsou jako vůně barevných fix a čínské gumy, lehký lihový závan se promění v hořké mandle a potom exploduje žluté slunce z medového jasmínu.

Okamžitě se mi vybavuje báseň Ivana Blatného Srpnová: Je zlaté jako dukáty/ to žito, které právě kosí,/a žlutě kroužkované vosy/ usedají ti na šaty.// Osmahlí ženci na souvrati/ přihýbají si ze džbánku,/ jablka voní v altánku/ a léto se nám brzy ztratí.// Za chvíli ucítíš, jak z hor/ zavane vítr, chladný, jiný,/ už letí vzduchem pavučiny,/ je srpen, padá meteor.//

Tmavě fialové švestky opadané ze stromu na polní cestě mezi čerstvými strništi, kolem nich bzučící vosy, na patře hořká chuť omylem rozkousnuté pecky. Cedr nasládlý tonkou a vanilkou vůni mírně prohřeje.

Avatar
wendulka (25.6.2017 )

I já v ní objevila teplý slunečný letní den s dětmi, pobíhajícími po louce po té, co se osvěžily citronádou, aby si na jejím okraji nedočkavě mohly natrhat první dozrávající švestky, jejichž chuť se v puse mísí s fialkovým bonbónem. Kvete tu stejný jasmín jako v Promesse de l´Aube, jen tenhle místo ylangu doplňuje svěží pomerančový květ. Rovněž i mně se na louce suší seno. Na jedné z menších hromad si pak děti uspořádají piknik.

Pouze v mém případě jim díky déle přetrvávajícímu ovoci a nastoupivší ambře přidala maminka do proutěného košíku kromě mandlových koláčů s vanilkou i jeden švestkový s drobenkou, který slupnou jako první, čímž mi Epidor v této fázi pro změnu typově připomíná Tardes. Jen mě malinko mrzí, že místo čerstvě pořezaného dřeva si mi v ní děti v závěru začnou ořezávat tužky, protože má s Kismet i Upper Ten For Her srovnatelnou intenzitu a výdrž.

Avatar
blackviolet (24.6.2017 )

Ve flakonu se žlutým uzávěrem se skrývá horký pozdně letní slunečný den. Dozrávající švestky na stromech, pudrové fialky, medový pomerančový květ a jasmín. Na loukách se suší seno, o kousek dál voní čerstvě pořezané dřevo, po blankytně modré obloze plynou bílé obláčky a z oken chalup se lině vůně posvícenských mandlových koláčů s vanilkou. Vůně našich šťastných prázdninových vzpomínek.