databáze 126951 vůní od 8721 značek a 1656 parfumérů

Entre Naranjos Ramón Monegal

Entre Naranjos
značka: Ramón Monegal
parfumér: Monegal Maso, Ramón
rok: 2010
určení: unisex
složení: ambra, pačuli z Indonésie, neroli, mandarinka, absolutní tuniský pomerančový květ, paraguajský petitgrain, madagaskarská vanilka
Tito uživatelé vůni
Diskuze:
Komentáře k vůni (5)
Avatar
ModestMourek (01.3.2021 )

Celý pomerančovník ukrytý ve flakonu. Žádná jeho část nebyla vynechána. Jsou zde čerstvě natrhané bio pomeranče, několik trpkých listů, květy poskytující nahořklý olej neroli i hladké dřevo kmene, pouze závěr tvoří hebká minerální ambra. Výdrž se pohybuje kolem 3 hodin.

Avatar
slniecko (08.6.2018 )

Zeleň, čerstvé zelené lístie, zelený jarno-letný sad, do toho pomaly pučia pomarančové kvety, z ktorých sa vylúpnu nahorkasté nezrelé citrusové plody. Horkosť pomaly ustupujem cítiť pomarančovú kôru, z nej sa vylúpne nesladká-nekyslá pomarančová dužina, ktorá pomaly sladne. Tomu chlapovi sa podarilo do fľaštičky napchať celý pomarančový sad aj s jeho cyklom a to tam ten pomaranč ani len nedal! Smekám....a asi potrebujem.

Avatar
svěženkář (13.2.2016 )

Je sluncem prozářený den, ochlazuje Vás jen svěží vánek.
Jste uvolnění, na dovolené, tvář vystavujete slunci, procházíte se po ulici lemované stromy... pomerančovníky.
Loupete čerstvý pomeranč... svěží, zahltí Vás perlivá svěžest z kůry i nezaměnitelná vůně šťavnaté pomerančové dužiny. V ústech se Vám rozplývá jeden dílek za druhým. Pomeranč není přezrálý, přeslazený ani štiplavý. Lahodný, uhlazený, chlazený.
Pak už jen pijete čerstvě vylisovanou štávu, kterou prohřívá odpolední slunce (ambra).Cítíte klid, pohodu a jemný vánek ve vlasech. A vydrží to celý den!

Entre Naranjos je plantáž nedaleko Madridu. Tato vůně Vás tam přenese, kdykoli.
Octnete se v Casa Entre naranjos, obklopené plantážemi pomerančovníků.

Monegalova vůně obsahuje impozantní, celý pomeranč… lístky (petitgrain z hořkého pomeranče i citronu), dřevo pomerančovníku a několik španělských pomerančů… lahodných, šťavnatých, osvěžujících.
A to celé uhlazené vůní pomerančového květu, naservírované na jemňoučké ambře, v závěru prohřáté pačuli, které zůstává jen v pozadí.

Prostě svatý grál milovníků citrusů a svěženkářů v niché kvalitě,
s vysoce nadprůměrnou výdrží k tomu (klidně i celý den).

50ml, EdP

Avatar
wendulka (18.6.2015 )

Nedá se než souhlasit s tím, co už bylo o této vůni napsáno. Autentické odpoledne v letní zahradě, kde jste se právě uvelebili na zemi pod jedním ze stromů, abyste snědli pomeranč, který jste si právě utrhli. Začínáte loupat nahořklou kůru, oddělujete první měsíček a zakousnete se. Mmm, tenhle pomeranč je šťavnatý, „medově“ nasládlý. Kolem vás vítr povlává okolní trávou, líně se opřete o kmen stromu a dojíte si svou pochoutku. Škoda, že to netrvá déle. Nakonec vám nezbyde nic jiného, než se zvednout a lehce prašnou, sluncem prohřátou cestou (ambra + pačuli), po níž jste přišli, se zase vrátit domů.

Avatar
andry (18.4.2015 )

Dokonalý pomeranč, bez zbytečné sladkosti i zbytečné kyselosti (i když mám takový dojem, že se tam časem přimotá nějaký ten citron), nesmírně příjemný a fakt přírodní, čerstvý a šťavnatý, i lehce nahořklý jako jeho kůra, servírovaný s listy a větvičkami. Asi jako když se v jasném letním odpoledni schováte před sluncem do vlahého stínu vzrostlého pomerančovníku a z nejnižší větve si utrhnete jeden plod, kterým se osvěžíte. Myslím, že by se tam našla i snítka máty. A nesmírně mě těší, že u Monegala dostane člověk za svoje peníze skutečné parfumérské umění s výbornou výdrží i intenzitou.