databáze 126890 vůní od 8715 značek a 1654 parfumérů

Enlévement au Sérail Parfums MDCI

Enlévement au Sérail
značka: Parfums MDCI
parfumér: Kurkdjian, Francis
rok: 2006
určení: pro ženy
složení: bergamot, italská mandarinka, ylang-ylang, arabský jasmín, tuberóza, turecká růže, chejr, pačuli, santal, vanilka, haitský vetiver
Tito uživatelé vůni
Diskuze:
Komentáře k vůni (3)
Avatar
ModestMourek (12.7.2020 )

Povedená květinová orientálka. Hutná pryskyřice osvěžená jasmínem přechází přes mýdlový ylang-ylang na starou pudrovou kůži, která končí dřevitou vanilkou uhlazenou prašným pačuli. Je to trochu jako Betrothal (Grossmith) šmrncnutý Knize Ten (Knize).

Avatar
jerry (21.8.2018 )

Orientální květinovka, pro mě bohužel nenositelná (kombinace pačuli, santalu, ylangu a vanilky prostě nemůžu).

Avatar
wendulka (11.10.2015 )

Ač mi s výjimkou Lumiere Noire současná tvorba Francise Kurkdjiana nic moc neříká, "únos ze Serailu" a "příslib úsvitu" jsou čestnou výjimkou. Znovu je to nádherná květinově-orientální kompozice, tentokrát i s moderními tóny chypre (pačuli, vetiver).´

Citrusový úvod je velmi podobný Promesse, možná malinko víc nahořklý a o chlup méně svěží. Květinová část je však mnohem plnější a trochu víc omamnější, v jistém smyslu má v sobě i tmavší hloubku, jak se na vůni velkých prostor sluší. Ylang je nejen krémový, ale v kombinaci s tuberózou i lehce mýdlový.

A pak je tu především jasmín, oproti Promesse znatelně intenzivnější (i když zase ne příliš, pro mne je ta hranice nastavená akorát) i se zelenými lístečky, krásně medový. Řekla bych, že tady jeho medovosti pomáhá i ta tuberóza, která pak zároveň ztlumí i ten jeho nazelenalý odstín a mění ho na elegantní červenozlatý.

Špetka pudrové vanilky potom vůni zlehka uhladí. Tóny chypre i přes jejich sametovost zde nejsou tak typicky chladivé, spíš jen tak v náznacích umravňují hřejivý kouřový orientálně dřevitý základ.

Musím souhlasit s tím, že je to dokonalá vůně a i s tím, že je to příliš dokonalá vůně, stvořená výhradně pro galavečery, cokoliv menšího by bylo asi nedůstojné. A snad právě pro to mi víc (jako denní a zároveň pořád luxusní varianta) vyhovuje Promesse de l´Aube.