databáze 112707 vůní od 8289 značek a 1554 parfumérů

En Avion (Parfum) Caron

En Avion (Parfum)
značka: Caron
parfumér: Daltroff, Ernest
rok: 1932
určení: pro ženy
složení: neroli, jasmín, oppopanax
Tito uživatelé vůni
Diskuze:
Komentáře k vůni (1)
Avatar
wendulka (08.10.2015 )

K vytvoření této vůně prý inspiroval Ernesta Daltroffa první transatlantický let Charlese Lindbergha, který 20. května 1927 vzlétl se svým jednomotovým strojem z Rooseveltova letiště na Long Islandu a za 33,5 hodiny přistál v Paříži. Vůni však pochopitelně nevěnoval mužům, nýbrž prvním pilotkám (z francouzských průkopnic jmenujme Adrienne Bolland, Hélène Boucher nebo Maryse Bastié, z těch celosvětově známějších Harriet Quimby, Amy Johnson či Amelia Earhart) a všem ostatním, které se s nimi chtěli ztotožnit. Samotná vůně však byla oficiálně představena až v roce 1932. Samozřejmě neznám původní nereformulovanou verzi, ale i tento květinově-orientální styl mě maximálně oslovil.

Otevírá se úderem hořkého zlatavého neroli s květinově pikantním karafiátem a slunečným jasmínem. Představte si, jako byste čerstvě vykoupaná v květinově mýdlové lázni vystoupila na letištní plochu, do níž praží slunce. Po chvíli už kolem vás začínají pomalinku rolovat letadla - pudrově pryskyřičnaté tóny. Ve vlasech vám zůstal pro ozdobu zůstal osamocený kvítek fialky. Ještě je potřeba si jako správná dáma před letem ochránit ruce a obličej patřičným krémem - nádherné máslové tóny, které vůni krásně uhladí.

Toto krátkodobé sametovo-krémové zjemnění však mizí, jakmile vám technik řekne, že vaše letadlo je připraveno a nandá vám vaši koženou leteckou bundu (v této fázi by se dala najít jistá spřízněnost s Tabac Blond, odmyslíme-li si z něj ten tabák, pochopitelně). Malý ždibec hřejivého pižma tomu dodává tu potřebnou startovací jiskru, takže nezbývá než vzlétnout ;) .