databáze 126890 vůní od 8715 značek a 1654 parfumérů

Eaudemoiselle de Givenchy Absolu d’Oranger Givenchy

Eaudemoiselle de Givenchy Absolu d’Oranger
značka: Givenchy
parfumér:
rok: 2015
určení: pro ženy
hlava: pomerančový květ, jasmín, růže
srdce: dřevité tóny, kadidlo, rýže
základ: vanilka, tonka
Tito uživatelé vůni
Diskuze:
Komentáře k vůni (4)
Avatar
jerry (11.11.2018 )

Suché sladké dřevo s pár zrnky nesladké skořice, ze kterého se postupně vynořil sladce pomerančový bonbon vypodložený pudrovým sladce dřevitým pomerančovým květem. Teplá hladivá vůně, klidná a pohodová.

Avatar
wendulka (18.4.2016 )

Znovu musím dát blackviolet za pravdu, tahle vůně se stejně jako Ambre Velours vymyká mainstreamové produkci Givenchy z poslední doby a je opravdu povedená. Sladkým začátkem v kombinaci s kapkou pačuli připomíná spíš pomerančový drops, než jej jasmín přesune do polohy klasického pomerančového květu, aby jej červenovocný nádech turecké růže společně s hřejivým ylangem s vůní banánů v další fázi proměnil pro změnu v krvavý pomeranč.

V téhle podobě se ustálí, aby jím po delším rozvonění mohlo prostoupit teplé kadidlo s dřevitým podtónem, avšak jen do doby, než ho zahustí vanilkový základ s bíločokoládovou tonkou přetvoří na pralinku, plněnou pomerančovým likérem, o němž se zmiňuje Miru. Kadidlo se dřevem je ovšem zároveň tím, co nenechá vůni sklouznout ke gurmánce, ale naopak k lehkému orientu, jak píše blackviolet. Akorát na mně bohužel příliš do prostoru nejde, i když jinak drží výborně. I tak mně mrzí, že jsem ji prošvihla, ráda bych jí bývala udělala na poličce místo.

Avatar
Miru (28.10.2015 )

Pomerančový likér,
neviditelné kadidlo a
rýže.
Tahle paráda voní
hladce jako olejová hladina,
leskle jako poháry z křišťálového skla,
lehce pichlavě jako nemístné vtípky dámy a
hedvábně jako její paže,
hustě jako likér,
nemravně jako dívat se někam klíčovou dírkou...
Ve vůni cítíte zářivé zlatooranžové světlo...
...zářivá vůně.!
Pomerančová ale bez citrusovosti.
Velmi dobrá.
Krásná.

Avatar
blackviolet (10.7.2015 )

Jedná se o limitku, která je určená jen pro vybraná prodejní místa a stejně jako ostatní limitky Eaudemoiselle - Ambre Velours nebo Bois de Oud - je velmi povedená a nemá s originálem mnoho společného.
Ze sladce pomerančovo květinového začátku se vyklube pomerančový květ. Však tahle vůně taky o pomerančovém květu je. Jenže se do něho vzápětí začíná prolínat kadidlo, kapka pačuli a dřevitý tón a nese vůni lehce k orientu. V konečné fázi se pomerančový květ usadí na základě ze dřeva, vanilky a tonky. A teprve teď se mi zdá, že kolem něho poletují i okvětní plátky růže. Dobrá projekce a dlouhá výdrž.