databáze 119970 vůní od 8501 značek a 1607 parfumérů

Eaudemoiselle Ambre Velours Givenchy

Eaudemoiselle Ambre Velours
značka: Givenchy
parfumér:
rok: 2013
určení: pro ženy
hlava: růžová esence, švestka, růžový pepř
srdce: absolutní růže, pačuli, cedr
základ: balzám tolu, opopanax, tonka, benzoin, ambrové tóny

limitovaná edice

Tito uživatelé vůni
Diskuze:
Givenchy (Značky)
Komentáře k vůni (4)
Avatar
daniela (22.9.2020 )

Sladká vůně s růží. Působí svůdně, měkce a přitom tajemně - má lehce exotický nádech, určitě je v ní kromě ambry i trochu oudu. Ambra je lehce větrová a cítím i krásnou lehkou zatuchlinku. Přitom jsou všechny složky spojeny v hladký celek. Snad jen jednu slabou stránku bych v celé té kráse našla - alespoň u mě - vůně je velmi intimní a drží se u těla.

Avatar
jerry (06.1.2016 )

Sladký semiš se ždibečkem sušeného ovoce a suchými plátky rudých růží. A pak ještě štědrá porce pryskyřicově sladkého dřeva s probleskujícími suchými fialkovými listy. Exkluzivka schovaná mezi mainstream...a zároveň pro změnu limitka.

Avatar
wendulka (30.12.2015 )

Už dlouho se rozčiluju, že Givenchy neumí v mainstreamu udělat nic pořádného. Tahle vůně je překvapivou výjimkou, no bohužel je to limitka s relativně omezenou dostupností. Trochu mi něčím malinko připomíná mix letošní Ne m´Oubliez Pas a Paestum Rose, ale zároveň si přitom jde vlastní cestou. K pečerné švestce je tu místo kardamomu, kmínu, karafiátu, skořice a slaměnky jen příjemný, nelimonádový růžový pepř a celkově je v ní výraznější jak růže, tak i pačuli s cedrem.

Po rozvonění se místo Guerlainu připomene už Paestum Rose, jen místo broskvové vonokvětky je tu švestkový sirup, o němž se už zmiňuje Miru (v Ne m´Oubliez Pas je to v téhle fázi zkaramelizovaná švestka). Tím spojovacím bodem je měkká sametová pryskyřičnatost s tím, že růže je znovu v Ambre Velours mnohem výraznější a na rozdíl od sladkobolné Paestum Rose z ní mám mnohem vřelejší dojem. Ano, tahle vůně rozhodně evokuje představu toho nejjemnějšího rudého sametu.

Avatar
Miru (28.10.2015 )

Orientální, mnohem barevnější Rose Absolu Stella McCartney říznutá Paestum Rose v mainstream provedení, leč dost dobrém.!
...je tam růže,
hedvábná a přitom velmi hustá,
měkkoučká,
tmavá...
...k ní se téměř ihned přidává nasládlé černé kadidlo, a pak
i jiné pryskyřice, spíše pryskyřicové vánky s hebce hutnými koženými tóny, a
nakonec
pačuli máčené ve zcukernatělém, ale paradoxně minimálně sladkém švestkovém sirupu.
Maximální překvapení,
z této vůně...
...maximálně kladné.!
(taková neoudově oudová...)