databáze 115209 vůní od 8355 značek a 1572 parfumérů

Eau de Pamplemousse Rose Hermès

Eau de Pamplemousse Rose
značka: Hermès
parfumér: Ellena, Jean Claude
rok: 2009
určení: unisex
složení: grapefruit, rhubofix, růže, pomeranč, vetiver
Diskuze:
Komentáře k vůni (3)
Avatar
jerry (05.4.2020 )

Zajímavá, nikterak úderná kolínská, která je postavená na citrusech. Počáteční vývoj je vůbec "citrusové defilé" - trochu štiplavá kandovaná pomerančová kůra zkombinovaná s lehce nahořklým grepovým džusem a neroli. Kdesi v pozadí vystrkuje růžky klasická 4711. Po rozvonění ještě růže v podobě růžového dřeva. Výrazně připomíná light podobu Terre d´Hermes EdT. Stejně jako většina kolínských moc nedrží - ale je to veskrze příjemný důvod k častějšímu přestříknutí...

Avatar
Mitzi (05.10.2015 )

Citrusová svěží kolínská, dost odlišná od původní Orange verte, ale také zeleno-dřevito-ovocná, nesladká. Na oblečení drží lépe, na kůži bohužel je znát sotva půl hodiny, pak beze stopy mizí = vyžaduje neustálé přiživování. Rozhodně se vyplatí pořídit rovnou 200 ml flakon.

Vývoj vůně se odehrává v prvních minutách, úvodní představení probíhá ve jménu kůry z růžového grepu, pak se zjemní, projde přes podobu grepové šťávy a pomeranče ke zvláštní vůni růží, ale není to žádná bulharská nebo anglická růže, je to vůně dřevitá (jako rozlomený stonek z růže, květ jen náznakem).

Slovo rhubofix ve složení mi bylo záhadou, tak jsem zapátrala, co to je. Jedná se o chemickou složku (od Firmenich) a popisují ji jako velmi svěží vůni s dřevitými, kořeněnými, květinovými a ovocnými podtóny. Aby to neznělo jako „vyberte si v tom, co chcete“, líbí se mi upřesnění „pikantní svěžest zelené rebarbory“.

Typuji, že muži si ji neoblíbí tak jako ženy. Bude se Vám líbit např. máte-li v oblibě AA Pamplelune a první dvě Hermesovy zahrady.
(29 08 2009)

Avatar
kwitek (15.1.2015 )

Rozmačkaná grepová - citrusová kůra, postupně zjemňuje do kytek. Tzv. "must have" pro všechny, kdo mají rádi Ellenův grep. Je to kolínská, ale úžasná, jen to chce větší množství. Pošilhávám po verzi "concentrée" - měla by vydržet déle..