databáze 130100 vůní od 8890 značek a 1678 parfumérů

Eau de Mandarine Ambrée Hermès

Eau de Mandarine Ambrée
značka: Hermès
parfumér: Ellena, Jean Claude
rok: 2013
určení: unisex
hlava: mandarinka
srdce: maracuja
základ: ambra
Tito uživatelé vůni
Diskuze:
Komentáře k vůni (4)
Avatar
daniela (20.7.2020 )

V úvodních minutách a překvapivě i pár hodinách voní šťavnatá mandarinka. Ani ve spojení s tropickou maracujou opravdu není lepivá. Ale očekávala jsem osvěžovadlo na léto a to teda brrr, zrovna mandarinka mi k létu nesedí, mandarinka je pro mě mikulášská vůně. V teple mi za chvíli připadá otrav... trošku nepříjemná, navíc mi něčím začne připomínat pánskou vodu po holení... Vůně naštěstí slábne a skrze dřevité tóny začíná mizet. Ale závěr je překvapivě hezký, cítím kolem sebe krásný lehce dřevitý poprašek.

Avatar
jerry (05.4.2020 )

Počáteční nápor hořkosladké mandarinky záhy přešel do hladce dřevité, sladce santalové vůně s jemným sladce ovocným nádechem. Moje očekávání byla bohužel větší.....

Avatar
Mitzi (26.11.2015 )

Nevím, čím to je, ale poslední dobou mě v létě zajímají vůně výrazné a s podzimem pravidelně tíhnu k těm, které jsou předurčeny na léto. Asi mi začíná chybět slunce.
Když jsem zkoušela Mandarine Ambrée poprvé, okouzlila mě. Jen kvůli ceně jsem si ji hned impulzivně nekoupila a chtěla jsem si to "promyslet".
Spojení svěží mandarinky s maracujou a hořkou citrusovou kůrou zajistí, aby ovocný džus nevyzněl ulepeně, ale zajímavě "tropicky". Na kůži rozeznávám i fíkový tón. První hodina se odehrává ve znamení ovocně-svěžího mixu, potom se dostává ke slovu ambrově-vanilkový základ s překvapivou výdrží.
Po celou dobu vnímám jako podtón původní akord Eau de Cologne od Francoise Caron (rozmarýnu, pomerančový květ, zimolez, větvičník a cedr).

Avatar
slniecko (20.10.2015 )

Šumienková mandarinka, neskôr sa skľudní, začne spolupracovať so šťavnatou ambrou, ktorá a hlási o slovo, zlejú sa do spoločnej, vyzrete, ovocnej ambrovky s dobrou výdržou.