databáze 131740 vůní od 8971 značek a 1696 parfumérů

Eau de Gentiane Blanche Hermès

Eau de Gentiane Blanche
značka: Hermès
parfumér: Ellena, Jean Claude
rok: 2009
určení: unisex
složení: hořec, kosatec, bílé pižmo, kadidlo
Diskuze:
Komentáře k vůni (5)
Avatar
ModestMourek (16.10.2020 )

Nasládlé pudrové květiny osvěžené trpnou zelení leží na hladkém dřevěném stole v horské chalupě vymalované hlinkou. Zajímavé. Projekce je slabá, výdrž stěží hodinová.

Avatar
jerry (05.4.2020 )

Mezi hermesovskými kolínskými zvláštní a tak trochu podivná vůně - zpočátku suché byliny s kouřem, později zelené byliny se zvláštní "vodovou" svěžestí. Ale připadá mi vysloveně pánská.

Avatar
wendulka (13.12.2015 )

Na rovinu přiznávám, že absolutně netuším, jak voní hořec, ale jestli jsou to ty pozvolna se sušící fíky, které zde cítím, potom se to v kombinaci s vlahým ellenovským kosatcem povedlo mnohem víc než taková Aqua Allegoria Figue Iris. V další fázi už jen obojí zlehka prohřeje trocha kadidla a zároveň se přidá i hrst bílého pižma, aby vůně neztratila svou svěžest. Jediným problémem je, že při její slabší koncentraci je do hodiny pryč.

Avatar
slniecko (20.10.2015 )

Krásny závan jemného horca, kto bol na slovensku na horách a vnútili mu jeden „horec“ vie o čom hovorím, akurát že skončil tak rýchlo, ako ten slovenský v krčme…takže ešte jeden pokus s väčším množstvom zo vzorky (parfém myslím, nie chlast:-) )…pekné, je to jemné, hladké až saténovo kĺzavé, nesladké, nahorkasté, ale nie ostré, ľahko chladive..ale veľmi slabé a prchavé…

Avatar
Mitzi (05.10.2015 )

Snaha vytvořit kolínskou bez citrusů se autorovi povedla. Citrusy žádné, svěžest neoddiskutovatelná, minimalistická. Překvapivě drží na kůži několik hodin, i když se vyrábí pouze v koncentraci EdC. Při jednom poledním přestříknutí jsem ji cítila z kůže od rána do večera a druhý den ráno o sobě dávala vědět její nahořklá stopa.
Během dne jsem nezaznamenala žádnou změnu vůně, celý vývoj se odehrává jen v prvních minutách, ale pak už se usadí v takové velmi suché směsi kvetoucích horských bylin. A večer po druhém převonění mi chvíli připomínala vůni hořké čokolády (úplně bez cukru).
Typuji, že si ji oblíbí spíš muži než ženy. Osobně si ji nepořídím, ale rozhodně se mi líbí.
(29 08 09)