databáze 115449 vůní od 8360 značek a 1572 parfumérů

Dragée Reminiscence Paris

Dragée
značka: Reminiscence Paris
parfumér: Pellegrin, Fabrice
rok: 2012
určení: pro ženy
složení: kardamom, petitgrain, mandarinka, květ mandloně, pomerančový květ, pižmo, vanilka, cedr

kolekce Les Notes Gourmandes

Tito uživatelé vůni
Diskuze:
Komentáře k vůni (4)
Avatar
andry (10.9.2015 )

Začátek mi výrazně a neodbytně připomněl kombinaci Mon Precieux Nectar a La Petite Robe Noire 2 (která na mně voní podstatně víc maršmelákově než by měla), potom už se ubírá svým mandlovým směrem. Dle očekávání je to slaďoučká, heboučká, něžňoučká gurmánka, k níž ty zdrobněliny skoro až ladí. Není nepodobná Mi Fa od stejné značky, ale připadne mi průraznější a víc o mandlích, pomerančovém květu (stejný typ jako ve výše zmíněných MPN a LPRN 2), vanilce, zatímco Mi Fa kralovalo bílé pižmo, marshmallow, vanilkový pudr.

Dobře tomu tak, že z princezničky v růžových volánkových šatičkách se postupem času stává hebká mandlová vůně koupající se ve směsi Loukhoumu Eau Poudree (voda z růžových a pomerančových květů, notně oslazená, s vanilkovým krémem) a Brulure de Rose (sladké křehoučké růžové plátky v jemné mléčné čokoládě), která se netají ani tou hořkou stránkou mandlí a i tomu uhlazenému cedru dá maličký protor. Stále se ale ráda oblkopuje pižmovo-vanilkovým nadýchaným obláčkem, který časem dostává hustější a krémovější podobu, aniž by ztěžknul, a potají mlsá cukrovou vatu. Současně s touto změnou k vanilkovo-mandlové krémovosti a až náznakům mléčné čokolády však poněkud klesá intenzita.

Avatar
Miru (18.8.2015 )

...začnu jinak, začnu o intenzitě a výdrži -
je to totiž přesně tak, jako když cumláte cukrátko...
...ta samá intenzita i výdrž...
Čili v tomto směru = mizérie.
Ovšem vůně samotná - rozkošné.!
Něco na způsob těch mandlových balíčků pro nevěsty, ano, stejná inspirace jako u Guerlainů...
Dragée začíná sice hned gurmánsky, ale v počátku se k tomu intenzivněji mísí i hebce drhnoucí zelené tóny petitgrainu a cedru.
Pak se mihne jerry zmiňované Amaretto, spíš amarýtko - takové jemné, neškodné, jak pro malé děti, aby si také mohly připít s nevěstou...
A nakonec - z kůže mi ani ne v pár minutách mizí éterická a líbezná v mléce máčená cukrová vata.
Vůně pro holčičky, nevěsty, pro mrchy na první rande, a tak...

(a je to taková, cedrem zelenější, Dolce Gabbana Pour Femme 2012...)

Avatar
wendulka (04.5.2015 )

Tahle vůně je tak trochu chameleon. Mívá dny, kdy na mně voní rovnou jako ulepená cukrová voda a potom mívá dny, jako je ten dnešní. To začíná štiplavým kardamomem, nazelenalými svěžími citrusy a jemnou dřevitostí a vzápětí poodhalí spařené, čerstvě vyloupané mléčné bílé mandle, které zlehka zaprášíme práškovým cukrem. V téhle fázi je to dokonalá mandlová gurmánka.

Po pořádném rozvonění ovšem cukr začíná sílit a změní se v hustou bílou cukrovou polevu, v níž se ty krásné mandle doslova utopí. Než se však ztratí docela, Dragée na chvilku typově připomene L´Instang Magic. Do polevy pak ještě vmícháme varečkou z hladkého cedrového dřeva slaďoučký pomerančový květ a přidáme pár krystalků zkaramelizovaného cukru. A aby nebyla tak sladká, v závěru ji zasypeme jemným pudrovým pižmem.

Avatar
jerry (22.4.2015 )

Jemňoučké amaretto, posléze krémově tekutá amarettová náplň vytékající z čokoládové pralinky, později doplněna ještě trochou vanilkového pudinku a ozdobená zapudrovanými pomerančovými květy. Jemná hladká (a uhlazená) gurmánka, nepřeslazená a mimořádně povedená...