databáze 119190 vůní od 8478 značek a 1597 parfumérů

Dilettante Hiram Green

Dilettante
značka: Hiram Green
parfumér: Green, Hiram
rok: 2016
určení: unisex
složení: pomerančový květ, petitgrain, pomerač
Tito uživatelé vůni
Diskuze:
Komentáře k vůni (5)
Avatar
Evanilla (09.7.2020 )

Nevím, jak to napsat korektně... Všimla jsem si, že je teď v módě být děsně free a natural, ale já si stále budu holit podpaží a tak dále... A tak očekávám i od své vůně, že bude zkulturněná. Bohužel Dilettante se evidentně neholí a tolika přírody na sobě nosit nechci! Květinovka tvořená surovými vonnými oleji se vším všudy, tedy i s indoly. Jste to chtěla raw a bez obalu, slečno, ne? Ne prosím, já ne.

Avatar
alibi (19.9.2019 )

Pro mne je tato bílokvětinová vůně čistě ódou na pomerančový květ, který rozhodně ve vůních nevyhledávám. Ovšem jeho milovníci si tu přijdou opravdu na své. Navíc petitgrain přidává sladkému pomerančovému květu jarní svěžest.

Avatar
jerry (20.12.2016 )

Zpočátku čistá hořko-zeleně svíravá neroliovka, která se části hořkosti i svíravosti poměrně rychle zbavila pozitivním působením svěže zelených jasmínových kvítků a nepatrně zatuchlého pomerančového květu. Vše následně doplnila ještě štiplavé sladkokyselá čerstvě naříznuté pomerančová kůra. A to vše s výdrží par excellence.

Avatar
barbucha (14.11.2016 )

Pomerančová árie. Úvodní takty se nesou v řízné melodii petitgrainu, pokračují - v pomalejším rytmu - poněkud indolickým pomerančovým květem, aby celé vystoupení skončilo šťavnatým, ale nepříliš zralým plodem nejen pomeranče, ale i bergamotu.

Trochu Lutensovy Fleurs d Oranger, nesladký a bez pižma. Intenzita a výdrž rovněž srovnatelná, t.j. vydatná!

Avatar
blackviolet (31.8.2016 )

Tak ten začátek je pro mě vlastně taky chypre podobného stylu jako Shangri La. Musela jsem se znovu podívat na složení a divím se, že kromě pomerančového květu tu mám i zeleň, větvičník, dřevo a jasmín, i když ve složení po nich není ani vidu ani slechu. Možná to dělá ten sytý pomerančový květ v kombinaci s vůní zelených lístků a dřevitých větviček petitgrainu. Ale odkud se bere ten suchý zemitý tón pačuli? Každopádně tato úvodní bohatá nadílka kolem pomerančového květu je ještě obohacená o olejovitý tón hořkého pomeranče, ale postupně květinová složka začíná dominovat a pomerančový květ je nakonec slunečný, jen jemně sladký a balzamický. A s dlouhou výdrží. Hiram je kouzelník.