databáze 136620 vůní od 9209 značek a 1743 parfumérů

Dia Woman (Eau de Parfum) Amouage

Dia Woman (Eau de Parfum)
značka: Amouage
parfumér: Ellena, Jean Claude
rok: 2002
určení: pro ženy
hlava: fík, brambořík, bergamot, estragon, šalvěj, fialkové lístky
srdce: květ broskvoně, růže, pomerančový květ, pivoňka, kosatcový kořen
základ: bílé pižmo, kadidlo, vanilka, otočník, cedr, santal, guajakové dřevo
Diskuze:
Komentáře k vůni (6)
Avatar
euridike (11.6.2020 )


Bohy mám ráda.
I bohyně.
Hlavně ty svoje.
Osobní.
//Asi pro každého je tu nějaký ten personal Jesus, řekla bych, doufám...//
A tahle bohyně, bohyně purpurových a nachových květů, bohyně dotýkání, bohyně těch, kteří od země směřují ke hvězdám... Ta se na nás dívá z bělostných výšin, kde je chlad a nebeské stříbření, vztahuje k nám paže, jež voní po hedvábí, co má barvu zrůžovělých pivoněk a bramboříků. Tam někde - mezi nebem a zemí - se zrodila Dia...
DIA = na čistých a chladných aldehydech se nesoucí květinové a krémově zemité tóny

Avatar
daniela (13.6.2019 )

Luxusní pudrová vůně, velmi ženská, působí čistě a přitom rafinovaně. Budoár dámy, s vůní pudru a mírně i laku na vlasy. Vymydlená pokožka. Ovocný tón, který mi připomíná broskve a hrušky. Jednolitá vůně květin ve váze - růže, pivoňky, otevřeným oknem zavoní rozkvetlé pomerančovníky ze zahrady. Později se vůně usadí a uvědomím si, že voní i nábytek v místnosti, dřevěný stolek s líčidly. Připomíná mi už téměř klasickou Bvlgari pour Femme, i když Dia je tedy vyšší level. Vlastně je to jedna z nejkrásnějších vůní, které jsem poznala.

Avatar
evik77 (07.6.2017 )

Vnímám především pižmo, santal a kadidlo, které však vůbec není čpavé. Celkově vůně působí příjemně a jemně. Žádná složka nevyčuhuje, tvoří hezký kompaktní celek. Celkový dojem je čistá pudrová vůně s velmi jemným mýdlovým nádechem. Výdrž na mé pokožce bohužel nic moc. S ohledem na cenu se bez ní obejdu.

Avatar
Miru (12.5.2016 )

Slast.
To chciiii.!
...šlehačkově krémové teplé mýdlo s hebce hustými bramboříkovými bublinami v chřípí a vláčně pudrové sněhobílé pižmo,
pižmo husté ale lehoulinké jak pohlazení andělských křídel a,
a k tomu ještě i všechny květy, co jsou ve složení - ony vyplňují vůni hladkostí svych okvětních plátků,
jo, a
jestli je tam i kadidlo, tak snad jen ve formě drogy, ze které jsem slastně zkouřená...
No a santal a zlatavý pyl vytvářejí z vůně vysoké ale maximálně měkké podušky a polštáře všude kolem vás, do nichž se jen boříte...
M. Micallef ma Royal Muska,
Amouage svoji Diu...

Avatar
wendulka (24.3.2016 )

S Diou jsem dosud dělala vždycky tu chybu, že jsem jí zkoušela jen v teplém počasí tak, jak jsem u většiny aldehydovek zvyklá a odsoudila ji jako vlezlou avivážovou broskev. Teprve nedávno jsem si k ní na doporučení Evanilly přičichla v zimě a ejhle, změna. Broskev skoro zmizela, aviváž úplně a místo ní tu najednou byla perlivá aldehydovka, osvěžená bergamotem a bylinkami.

Bylinky ale nevydržely moc dlouho a po pár minutách se změnila v jemné květinové mýdélko, o němž se zmiňuje jerry, v čele s ovocně svěží růží a trochou zemitého kosatce. V další fázi se k mýdlu přidala ještě labutěnka z bílého pižma a směs hladkých dřev s hřejivými pryskyřičnatými podtóny. A na to, že ji míchal Ellena, překvapivě i celkem slušně drží :) .

Avatar
jerry (12.2.2016 )

Sametově hladká směs nasládlých květin, pár svěžích zelených lístků, to vše poprášené pudrem z jemného bílého mýdélka. Po rozvonění se přidalo ještě nasládlé vyhlazené dřevo s lehkým balzámovým nádechem. Už na první přičichnutí z vůně čiší luxus a kvalita, o velmi dlouhé výdrži nemluvě.