databáze 125300 vůní od 8664 značek a 1643 parfumérů

Dendera Centauri Perfumes

Dendera
značka: Centauri Perfumes
parfumér: Carter, Peter
rok: 2019
určení: unisex
složení: muškátový oříšek, skořice, kosatcové máslo, absolut růže, vietnamský oud, východoindické santalové dřevo, haitský vetiver, kadidlo, myrha, labdanum, absolut madagaskarské vanilky, bílá ambra
Tito uživatelé vůni
Diskuze:
Komentáře k vůni (2)
Avatar
wendulka (16.1.2021 )

Až dosud jsem se nikdy nezaobírala myšlenkou, zda by šla fordovská Amber Absolute, v níž balzamicky propolisová ambra dokonale souzní s kadidlem, pryskyřičnatě písečným labdanem s koženým podtónem a vanilkou ještě nějak dál rozpracovat. A zdá se, že přesně takový cíl si stanovil Peter Carter. Rozhodl se přidat na živočišnosti prostřednictvím nahořklého medicinálního oudu, najemno namleté pichlavé skořice, palčivě dřevitého hřebíčku a muškátového oříšku. Výsledek pak zjemnil s pomocí máslového kosatce. Souhlasím s ModestMourek, tohle se hodně povedlo.

Avatar
ModestMourek (11.6.2020 )

Peter Carter je jedním z těch, které recenzování vůní přivedlo až k tvorbě vlastních parfémů. Zatím uvedl pod značkou Centauri Perfumes tři. Dendera v červeném flakónu odkazuje na minulost, konkrétně na reliéf v Hathořině chrámu v egyptské Dendeře, na němž jsou zobrazeny předměty připomínající žárovky.

Dendera je hutná kořeněná orientálka. Palčivý hřebíček se v ní mísí s pryskyřičným muškátovým oříškem a nahořklým zakouřeným oudem a přechází na dlouhotrvající olejovité labdanum z Ambre Extrait (Alkemia), které se uhlazuje kosatcovým prachem a prohřívá balzamickou ambrou. Až na skořicový akord, který téměř necítím, se jedná o čistě přírodní parfém, přesto jeho výdrž přesahuje 6 hodin. Tohle se Peterovi povedlo.