databáze 115491 vůní od 8360 značek a 1572 parfumérů

Délire de Roses (Parfum) Caron

Délire de Roses (Parfum)
značka: Caron
parfumér: Fraysse, Richard
rok: 2011
určení: pro ženy
hlava: růže, konvalinka, zelené tóny
srdce: růže, liči, oříšek
základ: jasmín, lotos, pudrové tóny
Tito uživatelé vůni
Diskuze:
Komentáře k vůni (2)
Avatar
wendulka (06.10.2015 )

(extrait de parfum) Ani nevím, proč jsem si původně myslela, že půjde o caronovskou variaci na Nuit d´Amour, možná kvůli názvu a barvě vůně a té růži a liči ve složení. Ne, tahle růže je až ostře svěží, vodnatá, nazelenalá, studí, má kovové trny a je zasypaná tunou slaných lískových oříšků. Teprve po rozvonění sice slanost mizí, místo toho lískové oříšky chytnou karamelový podtón.

Nakonec vespod začne prosvítat kyselé svěží liči a pudrové pižmo přece jakýsi hodně vzdálený odkaz na Nuit d´Amour. Jenže pořád tomu schází nějaká jásavost, křehkost či uhlazenost, z těch přetrvávajících vodnato-kovových tónů mám pořád dojem jakési „svěží ponurosti“, takže to ani nemůžu považovat za caronovský pokus o přiblížení se mladé generaci, ale jeden velký omyl.

Avatar
Mitzi (10.7.2015 )

Četla jsem několik negativních hodnocení, ale jelikož miluju všechno, co se dotkne růže a konvalinky, od vyzkoušení jsem se nenechala odradit. A nelituji. Je to něžná, dívčí růžová vůně. A když píšu "dívčí", rozhodně nemám na mysli "moderní", ale spíš vidím obraz dívky v zámeckém parku, nejspíš akvarel.
Člověk by podle složení čekal spíš svěží než gurmánské vyznění, ale je tam obojí. Drží se u těla a kromě růže je podle mého nosu dominantní hlavně vůně sladkého popcornu, po chvíli jemnějšího rýžového pudinku nebo ovocně-oříškových růžových makronek. Těším se vždycky, až tahle jedlá část zeslábne (a to je velmi rychle, v řádu minut, u mě cca 10), v téhle fázi mě baví nejméně. Po ztlumení gurmánského pokušení nastoupí na moment liči s lotosem... chvilku mi to ovoce připadalo rušivé, ale přes ovoce plynule a přirozeně přejde po lotosovém můstku do dlouhotrvající květinové vůně. Mrzí mě, že je velmi jemná, ale ona tahle vlastnost může být i výhodou, občas se u růžových vůní dočkám i nekomplimentů, u téhle to nehrozí, okolí cítí, že jsem navoněná, ale neprotestuje ;)