databáze 105226 vůní od 8032 značek a 1465 parfumérů

Delina Exclusif Parfums de Marly

Delina Exclusif
značka: Parfums de Marly
parfumér: Bisch, Quentin
rok: 2018
určení: pro ženy
hlava: bergamot, hruška, liči
srdce: turecká růže, kadidlo, oud
základ: dřevité tóny, ambra, vanilka
Diskuze:
Komentáře k vůni (3)
Avatar
blackviolet (13.12.2018 )

Delina exclusif je květinovější verzí Deliny. Místo rebarbory má sladkokyselé liči a hrušku a kromě nadýchané krémové vanilky a dřeva také více orientální charakter díky kadidlu a jemnému dřevitému oudu. V hlavní roli je i zde růže, tentokrát sytější, ale přesto růžová a jemná.

Avatar
wendulka (22.9.2018 )

Martula to vystihla naprosto přesně. Ano, Delina Exclusif je aristokratická turecká růže, která v kolotoči banketů, večírků a plesů, kde se stoly prohýbají pod ovocnými mísami, vyrostla do spanilé krásy. Vždy ji uvidíte v pohádkové róbě s blyštivými šperky, dokonalým make-upem, který její hebká pleť vlastně ani nepotřebuje, se sklenkou šampaňského v ruce a dokonalým úsměvem.

Když se ale podíváte lépe, spatříte její laní pohled. Ve skutečnosti tam nechce vůbec být. Sní o cestách do Orientu, kde to voní kadidlem a pryskyřicemi. Sní o slunné pláži, kde si člověk místo šampaňského dá raději sklenici dobře vychlazené malinovky, není svázán nudnou etiketou a může se každé ráno probouzet ve velké, čistě povlečené posteli, kdy chce a s čistou hlavou.

Avatar
Martula (01.9.2018 )

Starší sestra. Starší a krásnější. Vždycky o ní říkali, že je krasavice. Kamkoli vstoupí, lidé okolo přestávají mluvit a dívají se. Muži zasněně a s otázkami v očích, ženy podezíravě. Nebaví ji to. Nebaví ji být obletovaná. Nebaví ji luxus, který ji obklopuje. Ty nákladné šaty, které si bere na večírky. Všechny večírky jsou stejné. Stejně nudné tváře okolo. Chtěla by mít masku na tváři, aby ji nikdo nepoznal. Chtěla by cestovat. Daleko..někam, kde stále svítí slunce. Kde se písek pouště dotýká moře. Kde tržnice voní barevným kořením a v zahradách rostou záplavy exotických květů. Touží po změně a touha ji stále žene dál a dál.

Sytá turecká růže na nadýchané podušce z pižma je zde opravdovou královnou květin. Má kolem sebe obláček kouře z kadidla a dřevitého oudu, kterého není třeba se bát. Dává vůni tmavší barvu a trochu tajemství. A hruška s vanilkou dodávají sladkost a požitkářství. Překrásná a výrazná orientální vůně. Z malé kapky na zápěstí provoněla celou místnost.

Liči je zde jen náznakem, společný rod s vůní Delina je znát, jinak se ale tyto dvě vůně liší jako noc a den.