databáze 112237 vůní od 8272 značek a 1551 parfumérů

Dambrosia Profumum Roma

Dambrosia
značka: Profumum Roma
parfumér:
rok: 2008
určení: unisex
složení: hruška, mandle, fík, santal, hrozny
Tito uživatelé vůni
Diskuze:
Komentáře k vůni (4)
Avatar
cashic (22.9.2019 )

fruktózový "frosty" efekt, sublimující marcipánová jinovatka - působí to jako suchý led z nasyceného roztoku hroznového cukru... takovou míru cukernatosti bych za jiných okolností nesnesla, ale Dambrosia se rozvinula do zajímavé, chameleonské, zvláštním způsobem smyslné vůně... fík v ní mám natrpklý a zelený a stejně jako daniela cítím tmavý lékořicový závan (což by mohla být nějaká transformace zralého fíku nebo rozinek) a začouzený hladký santal s kokosovým mlékem - a ze suchého ledu je suchý opalovací olej... líbí se mi, podobnost se Sensuous potvrzuji... asociace s opalovacím olejem není primární, jak je ztemněná, sedí mi i (zejména?) k podzimu, k ojíněným tmavým bobulím a listům pozorovaným odněkud z tepla, v kašmírovém svetru... v teplejším počasí jde zase do máslova a připomíná mi baklavu, trochu přichycenou na povrchu...

Avatar
daniela (01.8.2018 )

Vůně sladká jako sušené fíky slisované v balíčku, s rozinkami a sušenými hruškami. Cítím i divný podtón lékořice a kokosu. Líbí se mi ta vůně, nebo nelíbí? Pořád nevím... pak se vedle fíků vyloupne santalové dřevo, mléčně hladké, a mám jasno. Krása! Chvílemi se objevuje rušivý tón, drhnoucí jako strouhané mandle a umělohmotně gumový jako třeba kokosová (už ožvýkaná) žvýkačka. Ale nevadí, celkově je to krásná fíková a santalová vůně, mám z ní podobný pocit jako ze Sensuous nebo Tam Dao. Jen je tu navíc ovoce, společně s fíky i hroznové víno. Vůně postupně slábne a tak po třech hodinách po ní chvíli zůstane mýdlově pižmový obláček ve stylu Musc Nomade. I přes všechnu tu sladkost a zvláštní kombinace je vůně krásná v horku.

Avatar
wendulka (09.1.2016 )

Ježiš, tohle mohla být tak nádherná fíkovka, daleko lepší než Figue Fruitée, protože tady jsou ty fíky opravdu ovocné a šťavnaté, zkombinované se zcukernatělými hrozny a špetkou mléčného santalu. Kromě toho jsou posypané na jemný prach rozemletými bílými mandlemi a jemným pižmem. Jenže ona opravdu drží jen dvě hodiny a pak z kůže kompletně zmizí, ať už po ní nosem šmejdíte, jak chcete.

Avatar
jerry (16.6.2015 )

Přezrálý fík v počátečním stadiu kvašení a sladké květinové pižmo...a pak zmizela v nenávratnu.