databáze 112707 vůní od 8289 značek a 1554 parfumérů

Cuir Mauresque Serge Lutens

Cuir Mauresque
značka: Serge Lutens
parfumér: Sheldrake, Christopher
rok: 1996
určení: unisex
složení: myrha, styrax, kadidlo, skořice, cedr, cibetka, muškátový oříšek, hřebíček, pižmo, mandarinková kůra, pomerančový květ, ambra, oud, kmín
Tito uživatelé vůni
Diskuze:
Komentáře k vůni (3)
Avatar
jerry (14.3.2020 )

Lehce ohořelá, mírně živočišná a důkladně impregnovaná kůže - tudíž nic pro mě. Ovšem po několika hodinách hebce kožená ambrovka s jemným kořením. Škoda přeškoda toho dlouhého začátku....

Avatar
Cervanek (23.9.2018 )

Vintage vůně surové a pudrové kůže se skořicí a s nesladkou nastrouhanou pomerančovou a mandarinkovou kůrou v začátku, s pryskyřicemi a vůní nažloutlého papíru včetně třísek dřev ze starých těžkých knih s koženým přebalem jako ze starých Lutensových časů. Postupně sládne a přidává se vůně čistě vypraného závěsu z těžké látky s rozdrceným bergamotem. Za chladného počasí (i v létě) mě zavede do meditativního obchůdku se starými knihami, vonnými tyčinkami a uklidňující hudbou z mís. Výdrž nadstandartní.

Avatar
wendulka (06.7.2016 )

To, co se Lutensovi v mém případě nepovedlo s Fleurs d´Oranger a La Myrrhe, vylepšil o rok později s touhle maurskou kůží. Spojuje sladce dřevitou myrhu s muškátovým oříškem, páleným styraxem a lehce štiplavou, nepatrně nasládlou skořicí, která po rozvonění s pomocí palčivě dřevitého hřebíčku, kadidla, cibetky, pižma a šikovně nadávkovaného kmínu se špetičkou oudu vytvoří dojem drhnoucí, příjemně živočišné a zakouřené kůže.

Typově podobnou pak použil v pozdější Fumerie Turque, kde ji společně s tabákem dovedl k dokonalosti. Tady tabák nahrazuje již naznačovaný slaďoučký pomerančový květ s Fleurs d´Oranger, avšak bez jarového saponátu a všeho, co mě zlobí, doplněný kandovanou mandarinkovou kůrou. Jedna z nejzajímavějších kožených vůní s pořádnou dávkou sex-appealu, jaké znám, o skvělé intenzitě a výdrži nemluvě.