databáze 129930 vůní od 8873 značek a 1676 parfumérů

Cuir (La Collection) Lancôme

Cuir (La Collection)
značka: Lancôme
parfumér: Becker, Calice , Zanoni, Pauline
rok: 2007
určení: pro ženy
hlava: bergamot, mandarinka, šafrán
srdce: jasmín, ylang-ylang, hloh, pačuli
základ: kosatec, bříza, styrax
Diskuze:
Komentáře k vůni (3)
Avatar
jerry (28.11.2020 )

Zajímavá kouřovka, ovšem vzhledem k výrazné přítomnosti pačuli pro mě nenositelná. A s výbornou výdrží.

Avatar
daniela (12.11.2019 )

Cuir de Lancome je elegantní kožená dámská vůně, jako nové kožené boty nebo pásek, s nádechem ovocné sladkosti. Cítím hořící, až uzené dřevo a také nahořklá jádra meruňkových pecek, možná právě tyhle vůně vytvářejí dojem kožených věcí... počáteční ovocná šťavnatost a pozdější nasládlá dřevitost se díky tomu drží v nepřeslazené rovině. Cuir de Lancome by mohla být unisex, připomněla mi sladší pánské vůně z 90.let (např. Denim Fire). Po úplném rozvonění je krásně balzamická a má v sobě mírně kouřový a zemitý nádech podzimního spadaného listí.

Avatar
wendulka (12.10.2015 )

Je směsí květinově krémových, lehce kouřových a semišových tónů, které jako celek působí velice uhlazeně a přitom zajímavě. Nejprve jsou to šťavnaté svěží citrusy s lehounce štiplavým šafránem a po nich už nastupuje vůně dámské kabelky (nahořklý semiš), jíž někdo právě ošetřil ochranným krémem (květinově krémový ylang).

Do toho tu a tam probleskuje vůně karamelek, zapomenutých uvnitř kabelky. Krémové vyznění semiše pak zesílí i trocha máslového kosatce. Následně je pak kabelka umístěna do zakouřené kavárny a v závěru s ní, čerstvě přepudrované vyjdeme do chladné noci, obklopeni vůní navlhlé zeminy :D .