databáze 136870 vůní od 9214 značek a 1747 parfumérů

Cuir Kora L'Orchestre Parfum

Cuir Kora
značka: L'Orchestre Parfum
parfumér: Behaghel, Anne Sophie , Bourgeois, Amélie
rok: 2017
určení: unisex
složení: mango, kardamom, pryskyřice elemi, kůže, labdanum, palisandrové dřevo, benzoin
Tito uživatelé vůni
Diskuze:
Komentáře k vůni (4)
Avatar
andry (23.12.2021 )

Měkká kůže, z jedné strany hladká, z druhé odřená o růžové dřevo, od něhož získala barevnou patinu i nádech dřevitě kořenité vůně. Mnutá v rukou, které předtím krájely zralé mango, jehož sladké lepkavé kapky na nich ulpěly, a v hmoždířku paličkou drtily zrníčka kardamomu, aby je poté smísily s lehce větrovou pryskyřicí elemi v kompaktní hmotu. Všechno tohle se do té kůže otisklo - svěží kořenitost, ovocná sladkost, elegantní dřevitost - až se nakonec opotřebením stala sladce pižmově pudrovou.

Avatar
Miru (17.3.2021 )

Kůže.
Delikátní ale luxusní a provzdušněná mentolovým furé v tmavé čokoládě.
nejspíš kombinace kardamonu s broskví a pryskyřicemi vytvářejí lehce navalujcí/jakoby divnoživočišný tón, jež po chvilince přechází do mléčnější a tím pádem snesitelnější roviny.
Hmm...
...lehce chlípná černá kůže změklá téměř na sirupovitou nit, pouze velmi mírně nasládlá, oblévaná vlažnými namléčnělými pryskyřicemi.
Střídá v sobě teplo a chlad. Teplo těla a chlad studené, až lehce namrzlé kůže sedadel v automobilu(vnímám i chuť kovu/plechu, resp. podílí se na onom tónu, chuti chladivosti),
a zase zpět... ...nelze zachytit, prolíná se to.
Zvláštní, lehce erotizující a současně iritující vůně
(má v sobě kůži z Cuir d´Anges - ale bez sterilnosti..., má v sobě kůži z Daim Blond - ale bez distingovanosti, má v sobě kůži ze Soleil de Jeddah - ale bez chladu chrámů, má v sobě DNA Mon Seul Désir - ale neposlouchá, nemá dané mantinely a rozpíjí se a vsakuje do pylového prachu, kam jen oko dohlédne...)

Avatar
blackviolet (13.5.2019 )

Kůže, kořenitá s šafránem, osvěžená kardamomem a suše pryskyřičná. Kůže se semišovým labdanem a takřka neznatelným ovocným podtónem. Kůže s dřevem z tropického stromu. Opravdu povedená.

Avatar
wendulka (20.2.2019 )

Kora je 21strunný hudební nástroj příbuzný harfě či loutně, jenž pochází ze západní Afriky, kde je velmi oblíbený mezi tamními národy. Je vyrobena z velké tykve, rozříznuté napůl, pokryté kravskou kůží, která tvoří rezonátor, a krku, připomínajícím krk loutny. Proto je i samotná vůně založená na kůži.

Kůže v ní je doprovázená šuměním mořských vln a podpořená špetkou kastorea a písečnými tóny labdana a stejně jako samotná skladba Cheikh Dialloa vás nenechá na pochybách o svém africkém původu. Kromě nich jim v tom pomáhá i chladivý zelený kardamom s pryskyřicemi, sladkým růžovým dřevem a zralé tropické mango.
(5-10-2018)