databáze 119196 vůní od 8478 značek a 1597 parfumérů

Cuir Impérial / Cuir De L'Aigle Russe Oriza L. Legrand

Cuir Impérial / Cuir De L'Aigle Russe
značka: Oriza L. Legrand
parfumér:
rok: 2015
určení: unisex
hlava: koriandr, levandule, davana, italský bergamot, cedrový jalovec, styrax
srdce: bourbonská růžová pelargónie, májová růže, slaměnka, kardamom, styrax, pačuli z Indonésie
základ: labdanum, kadidlo, pižmo, tonka, santalové dřevo, ambra, benzoin, vetiver

Vůně musela být těsně před uvedením narychlo přejmenována kvůli údajné shodě v názvu vůně Imperial Leather od Cussons.

Tito uživatelé vůni
Diskuze:
Komentáře k vůni (3)
Avatar
andry (24.1.2020 )

Nojo, ruská kůže bez kůže, zato s efektem kůže. Dobře promaštěná, hřejivá, sladká, pižmová. Drsnost a zakouřenost hrubého, neopracovaného materiálu se s vývojem uhlazuje a zjemňuje, jako když nošením kůže změkne, přizpůsobí se. Svazek suché levandule ustoupí nejprve pryskyřičně kouřovému styraxu, potom sladce suché slaměnce s benzoinem a nakonec krémové tonce a tělovému pižmu. Po celou dobu je to jako mít na sobě oblíbenou koženou bundu, co nosíte už x-tou sezónu, pečlivě se o ni staráte a impregnujete ji a ona za tu dobu načichla každým vaším oblíbeným parfémem (a že máte zálibu spíš v orientech, a docela často nosíte Musc Ravageur) a vaším tělovým pudrem s retro květinovou parfemací, stejně tak všemi dovolenými, výlety, koncerty, posezeními v baru, a každým rande a návratem domů.
Bohatá vůně, neskromná, ale mnohem přívětivější než například alkoholová Ambre Russe.

Avatar
blackviolet (19.8.2016 )

Vlastně to není kožená vůně, což nic nemění na tom, že je to vůně moc hezká a ani nepůsobí nijak starobyle, i když v současné době je těžké na podobný typ vůně narazit. V tom je značka Oriza L. Legrand opravdu výjimečná.
Působí na mě jako květinovo bylinná vůně, ve které převažuje na začátku levandule a bergamot, ke kterým se přidá pryskyřičnatý styrax, kořenitý tón pelargóne a trochu pačuli a růže. Teprve později, spolu se sladkou gurmánskou tonkou vůně dostává pudrový nádech a v této fázi se objeví kromě slaměnky, zřejmě díky labdanu, jemný kožený tón. Drydown je pak sladký a pudrový se santalem a stopou kouřového kadidla.

Avatar
wendulka (30.5.2016 )

Je znovu reedicí vůně, kterou značka v roce 1892 vytvořila pro tehdejší ruské aristokraty z carského dvora, A pokud někdo čekáte typickou drsnou vůní tzv. ruské kůže, tvořenou březovým dehtem, budete asi hodně překvapeni, protože ten tu vůbec nenajdete. Přivítá vás svěžím bergamotem, koriandrem, jalovcovým a cedrovým jehličím a ostrou levandulí, aby vás po chvíli s pomocí citrusově pryskyřičnatého styraxu a tabákové vůně slaměnky přivedla do kuřárny, kde se v samovarech právě vaří čaj Earl Grey tak, jak to slibují oficiální stránky.

U věšáku odložíte pánský kožený plášť a míříte dál a obdivujete, kterak jsou stoly vyzdobeny vázami s růžemi a pelargóniemi s citrusově-kořenitými podtóny, lehce zdůrazňujícími vůni samotných růží, vedle nichž návštěvníci odložili svoje rukavice z jemné jelenice (kožený tón labdana), jelikož vevnitř je příjemně vytopeno nejen díky ambře, ale i zásluhou pálícího se kadidla a dřev. A jelikož jsme v Rusku, pár kapek koňaku v základu je též nezbytností :) .