databáze 136663 vůní od 9210 značek a 1743 parfumérů

Cuir Beluga Guerlain

Cuir Beluga
značka: Guerlain
parfumér: Polge, Olivier
rok: 2005
určení: pro ženy
hlava: mandarinka, aldehydy, slaměnka
srdce: kožené tóny, otočník
základ: ambra, vanilka

kolekce L'Art et la Matiere

Diskuze:
Komentáře k vůni (5)
Avatar
jerry (29.11.2020 )

Zpočátku celkem příjemný nápor aldehydů, který postupně (a dost rychle) přešel do zvláštní vůně ambry s pudrovou vanilkou, což silně připomínalo pach rybiny. Nebylo to nijak nepříjemní, ale obávám se, že jako parfém by to v mém případě moc nevyhovovalo (otravné s houpáním žaludku).

Avatar
daniela (12.11.2019 )

Luxusní a elegantní vůně s nesladkou vanilkou. Ze začátku už zmíněné rumové pralinky, za chvíli sladkost vyprchá a rozvoní se jemně semišová kůže, poprášená pudrem. Kožené vůně nejsou tak úplně moje oblíbené, líbí se mi jen občas si je připomenout ze vzorku - pak je Cuir Beluga povznášející, mám pocit, že vůně vždy jde kousek přede mnou a já si jen užívám letmé elegantní závany a neustále se podivuju, kdo to tu tak krásně voní :)

Avatar
Dalia (14.4.2018 )

Překročím stín a už tam jsem
jsem tam
kde jedním život je i sen …

Tisíceré pohlazení slunečních paprsků ukryté ve šťávou nalitých měsíčcích mandarinky, které se pozvolna noří do našlehaného vanilkového krému. Nechám se svést touhou ochutnat a zároveň se těším veškerou laskavostí dlouhého léta vetkanou do barevných hlaviček slaměnek. Příslib podzimu o barvách, vůních a mlhavých ránech, v nichž i čas zleniví, zažene smutek po konci horkých dní a něco uvnitř mě opět rozezní strunu radosti.
Impresionisticky laděná vanilková něha podbarvená kouzelnou kořenitě bylinnou stopou, jantarovou ambrou a bělostnou jemňounkou kůží.

Avatar
alibi (13.9.2017 )

Cuir = kůže. A Beluga je co? Zní mi to nějak povědomě. Jako Husákovo dítě jsem měla ve škole povinně ruštinu. Že by odkaz na ruské bohatýry a jejich bílé koně? To se mi moc nezdá. Vůně je krotká, neanimální. Tož googlím. Běluha je bílá velryba a její jméno v názvu "odkazuje na hladký a jemný vzhled" protože prý Olivier Polge chtěl vystihnout bílou kůži. Údajně obsahuje pouze 15 složek.

To co cítím já, se dá shrnout jednoduše - jako bych si přivoněla ke své kůži umyté krémovým vanilkovým sprcháčem. Tahle oblá vanilka ale není nudná a to díky jemné kůži, suchým květům slaměnky a ambrovému poprašku. Nikdy jsem nevěřila, že to někdy řeknu, kůži ve vůních nesnáším zrovna dobře, ale tady bych jí uvítala více. Do prostoru se Cuir Beluga zrovna nedere a výdrž - posuzuju ze vzorku - je slabší. Tedy rozhodně slabší než Jicky, kterou mám na druhé ruce, abych obě vanilky porovnala.

Avatar
wendulka (08.4.2016 )

Je pro mne jednou z nejkrásnějších vanilkových vůní vůbec, která mě i přes svojí intimitu pořád baví. Podobně, jak to kdysi zmiňovala Miru, i já v úvodu cítím vůni cukrových krystalků z vnitřku rumových pralinek i se samotnou náplní, kterou má pravděpodobně na svědomí kombinace aldehydů, mandarinky, coca-colových tónů otočníku a slaměnky. Potom už nastupuje samotná mléčná vanilka s mandlovým marcipánem a balsamickou ambrou. Teprve po delším rozvonění lze kdesi v pozadí tušit nepatrný náznak měkounkého semiše se špetkou bílého pižma, ale primárně je to prostě pořád hlavně pudrově vanilková vůně, kterou nadšeně přijímá i parfémově nepolíbené okolí.