databáze 145891 vůní od 9632 značek a 1832 parfumérů

Collection Extraordinaire: Rose Rouge Van Cleef & Arpels

Collection Extraordinaire: Rose Rouge
značka: Van Cleef & Arpels
parfumér: Rasquinet, Julien
rok: 2018
určení: pro ženy
hlava: růžový pepř, absolut černého rybízu
srdce: turecká růže, vetiver
základ: pačuli, kakao, pižmo
Diskuze:
Komentáře k vůni (6)
Avatar
daniela (08.4.2019 )

Zkvašená sladká jabka a k tomu růže a svěží vzdušné tóny - úplně jsem se lekla, že bude Rose Rouge vonět jako Chloé (případně její odnož s růží). Během chvilky se naštěstí rozvoní rybízová marmeláda, v které je zapomenutý zelený lísteček. Pak marmeláda zesládne, je jako linecká směs v upečené taštičce (vzpomněla jsem si na CK One Shock for Her) a nakonec se rozvoní krásná sladká marmeládová růže. Vcelku jednoduchá, díky tomu by se možná dobře kombinovala s dalšími vůněmi.

Avatar
Miru (27.12.2018 )

...ano, takhle si představuji absolut z černého rybízu -
heboučký, akorát nasládlý, žádná ostrost, hedvábně hustý.
A
s ním vnímám hned i pepř.
Pepřové osvěžení, vítr, jemný průtah nosem a k tomu se po chvilince přidá kakao...
...no, spíše hodně tmavá, až černá čokoláda.
Čokoláda teplá, hustá, do které si namáčím minimálně sladké vláčně křupavé oříškové oplatky.
A zase ten rybíz...
...nyní už ne jako absolut/lahodný sirup, ale jako ony černé pikantní bobulky právě utržené z keře.
Křehká, delikátní vůně.
Černo hnědo karmínová, tmavá, étericky plná gurmánská.
Pro mě, bohužel, mizerná intenzita. Výdrž - uvidím...
a druhé bohužel - už teď, po pár minutách, se na mně začíná rozpadat do "jen něčeho voňavého" - načervenalé nasládlé kyselkavo s pačuli, blíže neurčitelné...
Jako kdyby rozplizlé Gucci Guilty Absolu.

Omluva všem fanynkám, ale je to moje chemie, resp. tato řada Collection Extraordinaire si s mojí kůží nerozumí(není to poprvé...)
21/12/18

Avatar
Dalia (25.12.2018 )

Slečna Ro …

Říkám si slečna Ro a říkám si tak jen já. Ostatní mi říkaj všelijak, ale já slyším jen na to, na co chci. „Růžičko voňavá“ už mi ovšem dlouho nikdo neřekl …
René podlehl vábení hada z ráje a v jeho podkroví se už pěknejch pár týdnů roztahuje ta madam, která se stala příčinou mýho morálního úpadku v dědkově záhonu růží, a jejíž vůně na mě teď syčí z temnejch koutů společnýho schodiště každej den. Zpočátku jsem přemejšlela, že bych třeba mohla madam trochu vylepšit design černýho laku na jejím před domem zaparkovaným mazlovi, případně jí zajistit rychlej sešup z horního patra až dolů a svést to na ty její štekle. Ale pomstychtivý a vražedný představy jsou jedna věc a jejich realizace věc druhá. Prostě na to nemám. A vlastně si teď říkám, jestli by mi René za něco takovýho vůbec stál.
Dnes je krásnej zimní den. Z nebe se ladně snášej obrovský vločky sněhu a na zemi už z nich vznikla parádně nadýchaná bílá peřina. A k dobrýmu pocitu přispělo i dunivé klapnutí starejch vrat našeho gymplu, protože to vnímám jako pomyslnej start prázdnin. Zimní prázdniny … konečně! Rána, ve kterejch mě z postele nebude tahat vřískající budík, vůně cukroví, atmosféra Vánoc … a teta a já a vzpomínky na jiný Vánoce s našima, ale taky odhodlání se v těch vzpomínkách nenimrat a být tetě dobrou společnicí. Vždyť ona mě má možná i ráda. A tak se courám zasněženým městem pomalu domů a svět kolem mi přijde takovej zvláštní, zasněnej …
Mami?
Pohled velkejch hnědejch očí. A v hlavě mi znějí slova a známej hlas. Tak jdu za ním a za tím pohledem a okamžik se mění v němej úžas, když po sněhu není najednou ani památky. Nejenom po sněhu, ale i po všem, co znám. Kde je chodník z kočičích hlav, po kterým jsem před chvílí šla? Kde jsou domy, co znám, ulice, auta a lidi? Místo toho všeho jsem někde, kde to neznám a nedohlédnu dál, než k těm očím, který se na mě upřeně dívají. Znám ten pohled plnej něhy a tichýho úsměvu, kterej doprovázel těch pár občas pronášenejch slov … „ty jsi dámou mého srdce, moje malá“.
Mami?
Jsem v pořádku.
Kde jsi?
Blízko …
Sedím v šeru kostelního ticha na tvrdý dřevěný lavici. Musela jsem usnout a zdálo se mi o mámě. Co jinýho by to bylo než sen? Zimou zkřehlé tělo se nechce zvednout, ale měla bych jít. Ale než se zvednu k odchodu něco mě přinutí kouknout se vedle sebe a ve stejnou chvíli vzduch kolem zesládne po růžích, malinách a zavoní i hořkým kakaem a včelím voskem. Běží mi hlavou, že tu vůni přece znám a nevěřícně se dotýkám karty se srdcovou dámou, kterou někdo tady na té staré kostelní lavici asi ztratil …

Avatar
jerry (23.12.2018 )

Zpočátku sytá růže s růžovým pižmem, jakých je spousta. Ale postupně růži zalil sladký ambrový med s jemným sladkokyselým malinovým nádechem a vše poprášil jemný pudr z labutěnky. Povedená růže...

Avatar
wendulka (10.12.2018 )

Je vzdálenou mladší sestřenicí Deliny Exclusif a nezapře své růžové geny. Stejně jako Delině jí ještě nebylo osmnáct, místo šampaňského si tak s vámi přiťukne jen skleničkou jiskřivé malinovky s bublinkami. Na rozdíl od svých příbuzných má však jednu zvláštní slabůstku. Miluje vůni speciálních čokoládových pralinek, plněných pačuliově pikantní rybízovou marmeládou tak moc, že je vždycky nejprve vyloví z bonboniéry, přičichne k papírové výstelce, na níž ulpěly mikroskopické stopy kakaa, jímž je každá lehce poprášená a teprve pak ji vloží do úst a nechá líně rozplynout na jazyku tu hustě sirupovitou, palčivě sladkou, jemně kořenitou ovocnou chuť.

Avatar
Mína (28.11.2018 )

"Je to nádherná vůně," chválí prodavačka, "chcete ji stříknout na papírek nebo rovnou na ruku."

Vyhrnu si rukáv, natáhnu předloktí a větřím. Kakao, hodně kakaa, toho jsem se bála, to jsem v úvodu mít nechtěla. Toužila jsem po slibovaném mixu černého rybízu, jehož chuť i vůni miluji, růžového pepře a  rudé růže.

Kakao po chvíli ustoupí marmeládě z červeného(!) rybízu a malin, ale ne na dlouho, závěr vůně patří zase jemu. A do tohohle čokoládovo marmeládového opojení se sem tam snese okvětní plátek růže. Já nevím, Rose Rouge jsem si představovala jinak, chtěla bych vonět elegantně a ne jako dobrota. Jsem zvědavá, co o ní napíší zdejší "nosy."

Edit: Úplně jsem zapomněla na ten růžový pepř. Vlastně to není tak docela pepř a je spíš červený, nicméně jeho pikantní sladkost od začátku sekunduje kakau. A je jí o malinko víc, než je mi příjemné.