V naší databázi nejdete celkem 99367 vůní od 7770 značek a 1399 parfumérů

Civet Zoologist Perfumes

Civet
unisex unisex
složení:
HLAVA: bergamot, černý pepř, koření, estragon, citrón, pomeranč
SRDCE: karafiát, plumérie, otočník, hyacint, lipový květ, tuberóza, ylang ylang
ZÁKLAD: kanadský balzám, cibetka, káva, kadidlo, labdanum, pižmo, větvičník, pryskyřice, tzv. ruská kůže, vanilka, vetiver, dřevité tóny
Tito uživatelé vůni: Mají (8) Chtějí (0) Chtějí zkusit (3)
Diskuze:
Komentáře Komentáře k vůni (6):
Avatar
10. říjen 2018 viktorka_od splavu píše:

po nástřiku cítím starodávný „voskový povlak“, tkerým se rychle prodere důrazná, sytá vůně. změť hrubých listů, plodů a větví, lián, divoké ovoce - rázem se ocitnu v džungli, prodírám se zelení a lámu větve a šlapu po opadaných zralých plodech, křoví a džungle, hustý podrost skrývající život. vynořím se z něj na kávové plantáži. vůně je mnohovrstevnatá, hutná a přímá. neoznačila bych ji ani tak za živočišnou, jako spíš změť rostlin s převahou surové kávy. prvních 30 minut. pak se začne rostlinstvem prodírat světlo a přijdou ke slovu aldehydy, které vůni úplně rozsvítí, rozjasní, jako když se paprsek světla prodere podrostem.. a slunce vůni pozvolna rozehřívá na teplou, hořce mýdlovou, příjemnou notu. do hry se vrací i vosk, měkce rozehřátý, vůně i trochu sládne a není už tak bylinně hořká, začíná být vyloženě přítulná, hebká a hřejivá, jako kočičí kožíšek na slunci. po třech hodinách už ji vnímám skoro jako gurmánskou, sladce lahodná, teplá, vanilková káva. balzamická, lehce květinová. krásné a uklidňující, oproti začátku, úplné zkrocení divoké šelmy/ičky:-)
po dalších pár hodinách se květiny vytrácí a vůně se stává zemitější, jako by se rozehřívala i půda pod vrnící šelmičkou, co se líně vyvaluje na sluníčku a nastavuje bříško teplým paprskům, zády se přitom převaluje v rozehřáté půdě. ale není to hlína, necítím pačuli, ten dojem země dělá něco jiného... ha! tabák:-O šelmička si hoví totiž v suchých tabákových listech! 8 hodin po aplikaci už je z listů svinuté cigáro a hoří, zkrátka jsme nenápadně pronikli spolu s cibetkou na přilehlou tabákovou plantáž, a teď sledujeme personál, jak o pauze kouří. parádní voňavý zážitek a v pohodě nositelná mužem i ženou.

Avatar
13. červenec 2018 ModestMourek píše:

Cibetka je v podání Zoologist hebkým vánočním zvířátkem. Tvoří ji kandovaná pomerančová kůra, hladké koření, svařené červené víno, včelí vosk, mírně živočišný vanilkový prach, kávová kůže a hřejivý balzám, abych jmenoval alespoň hlavní akordy. V úvodu mi připomíná Lutensovu Arabii, ovšem postupně podobnost mizí a Cibetka si jde svou vlastní krásnou cestou. Výdrž přesahuje 8 hodin. Použitý cibet je samozřejmě syntetický, neznám značku, která by v současnosti používala přírodní.

Avatar
02. červen 2018 jerry píše:

Na začátku hustá intenzívní kořeněně bylinná nasládle hořká chypre, zpočátku studená, později v další fázi se pak přidala prohřátá uhlazená pryskyřice se dřevem a jemnými tóny sladce zakouřené surové kůže. A ve finále jemný nádech piškotu s kávovou karamelkou a sladce pepřovým prachem. Vůně je taková zaoblená, uhlazená, starodávně noblesní. Z vyzkoušených vůní od Zoologist pro mě jasně nejpovedenější. No jo a kde je vlastně ten civet???

Avatar
09. květen 2018 Cervanek píše:

Civet je živočišná vůně velkého formátu a plna vášně. Má mnoho etap a podob. V jedné z nich se zrcadlí krásná UNSPOKEN Parfum od Roja Dove, kde působí bergamot s estragonem, citrónem a tabákem. Erotika a sex jdou ruku v ruce bezostyšně v daném poměru s ruskou kůží, ambrou, labdanem a pižmem z cibetky, čímž se zde rozhodně nešetřilo. Své dělají i aldehydy. V teple se zase krásně rozvoní káva s karafiátem a ylangem. Vůně má sílu a náboj a v klidu nenechá nikoho, kdo je v její blízkosti. A výdrž? Tu má tento extrait neskutečnou a rozhodně se nedrží u těla, ale jde hezky do prostoru!

Avatar
29. leden 2018 teena-s píše:

sladká káva (vanila,nahořklý bergamot s pomeranč.kůrou na přepuštěném másle) míchaná dřevěnou lžičkou,zatím nejpovedenější mnou zkoušená zimní vůně této značky

Avatar
21. srpen 2017 wendulka píše:

Musím souhlasit s Červánkem, Civet je poctivá květinová chypre, která velmi připomíná již nevyráběnou Unspoken od Roja Parfums, jen daleko propracovanější a s ještě větší intenzitou a výdrží. Kromě svěží bergamotu a aldehydů se navíc vyznačuje drceným pepřem s estragonem a nastrouhanou pomerančovou kůru, Místo jasmínu tu najdeme zelenou vůni hyacintu a palčivou dřevitost hřebíčku zde nahrazuje ještě intenzivnější hřebíčkový karafiát, který Civet dodává společně s cibetkou, kadidlem, koženým tónem labdana a větvičníkem ještě výraznější kouzlo vintage. Jinak ale obsahuje stejný ylang ylang, jehož ovocnou máslovost zdůrazňuje tuberóza s plumérií. A to stále ještě není všechno. Díky sladce perlivému otočníku, kávy a vanilky totiž mimo jiné nabízí i gurmánský akord mandlových sušenek s kávovou náplní.

Partneři a spřátelené weby
Nejnovější komentáře k vůním
Van Cleef & Arpels
od: wendulka, 10.prosinec 2018
Ormonde Jayne
od: wendulka, 10.prosinec 2018
Memo
od: blackviolet, 10.prosinec 2018
Aerin
od: jerry, 10.prosinec 2018
Guerlain
od: jerry, 10.prosinec 2018
Grossmith
od: ModestMourek, 10.prosinec 2018
Grossmith
od: ModestMourek, 10.prosinec 2018
Bond No. 9
od: ModestMourek, 09.prosinec 2018
Yves Saint Laurent
od: viktorka_od splavu, 09.prosinec 2018
Cacharel
od: jerry, 09.prosinec 2018
Nejnovější články
Nejnovější novinky
komerční sdělení
Notino.cz

Značka Chloé letos na jaře představila velice zajímavou novinku s názvem Chloé Nomade, která se…

24. květen 18

Značka 1907 uviedla na trh dlho očakávané novinky v kolekcii "Beneath the Surface". Sú to (zatiaľ?)…

27. duben 18

Chanel chystá trojici nových svěžích toaletních vod