databáze 128720 vůní od 8813 značek a 1667 parfumérů

Cinematic Der Duft

Cinematic
značka: Der Duft
parfumér: Matos, Miguel
rok: 2020
určení: unisex
složení: petitgrain, zázvor, citrón, kardamom, jasmín, růže, karafiát, ylang ylang, vanilka, kumarin, pižmo, kašmeran, cibetka, mech, ambra

design flakonu: Anselm Skogstad

Tito uživatelé vůni
Diskuze:
Komentáře k vůni (2)
Avatar
Korsičanka (02.6.2021 )

Jednotlivé složky se celkem rychle střídají: prima trojice - zázvor, citron, kardamom - vystřídá všední WC deo vzniklé splynutím jasmínovo-růžovo-karafiátové trojky. Z ní pak vyplouvají naškrobené utěrky se stopami lučních květin (cítím anděliku). Další vůně větrové a větrné čistoty je na světě:)

Avatar
wendulka (25.4.2021 )

Co přesně dělá film dobrým filmem? Odborník by vám nejspíš řekl, že kromě samotného příběhu jsou to proměnné jako poloha kamery, objektiv, osvětlení, hloubka ostrosti nebo gradace barev. A podobné je to i u parfému. Záleží nejen na jednotlivých složkách, jejich původu, poměru a kombinací v parfémové pyramidě. Můžete mít přísně vybrané přírodní ingredience jako u vůní April Aromatics nebo zvolíte jako dominantní syntetické složky, které "budou osobitým způsobem ironicky odkazovat k přírodnímu světu", jako se to povedlo v Outrageous! (Frederic Malle) anebo použijete obojí v ideálně vyváženém poměru jako Miguel Matos v případě Cinematic.

Ten totiž voní jako domácí zázvorová limonáda se semínky kardamomu a plátkem citrónu v bio kvalitě, kterou usrkáváte v letním biografu. V protikladu k němu máte allurovský jasmín s vůní čínských gum, syntetickým pižmem a kašmeranem, jenž vytváří dojem plastikově průsvitného deštníku, chránícího vaše pečlivě naškrobené sváteční šaty před kapkami deště, které se vpíjí do okolní trávy, prorostlé mechem.