databáze 141148 vůní od 9433 značek a 1798 parfumérů

Cinabre Maria Candida Gentile

Cinabre
značka: Maria Candida Gentile
parfumér: Gentile, Maria Candida
rok: 2009
určení: pro ženy
hlava: zázvor, černý pepř, růžové dřevo
srdce: ayrshireská růže Splendens, marocká růže
základ: benzoin, vanilka, opopanax

Classic Collection

Tito uživatelé vůni
Diskuze:
Komentáře k vůni (3)
Avatar
slniecko (06.7.2017 )

Táto vôňa si zo mňa strieľa. Je tak na pomedzí unisexu a dámskej a vždy, keď chcem zhodnotiť, že teda asi fakt unisex, hodí sa do totálne dámskej podoby, len aby mi o chvíľu zase vyplazila jazyk. Je to pomerne netradičné spojenie zázvoru s ružou a so stopami ďalších korenín. Veľmi skoro sa začína presadzovať aj benzoin s opoponaxom, ale nie dosť na to, aby to hodili do klasickej kategórie "tmavá orientálna ruža", Vanilka je tam tak v pozadí, že treba vedieť, že tam je, aby ju človek našiel. A bola by som veľmi zvedavá aj na tú ayrshireskú ružu Splendens, lebo mám dojem, že aj s ružou je to tu tak trochu inak....anyway, spracovanie ruže, ktoré ešte dokáže prekvapiť, tak to sa ráta!!!


Edit: Práve som našla, že ayeshireská ruža Splendens je veľmi stará odroda, kedysi nazývaná o.i. aj "ruža s vôňou myrhy"....tak a som na ňu ešte zvedavejšia....

Avatar
wendulka (28.1.2016 )

Už druhá růže od téhle dámy a opět velmi zajímavě pojatá. Smíchala jiskřivý zázvor s drceným černým pepřem a sladkým růžovým dřevem, který vytváří dojem starých zaprášených kamenných hradeb s masivní dřevěnou bránou, bičovanou chladivou deštivou přeháňkou. Trvá to jen pár minut, ale stačí to k tomu, aby do sebe dřevo i kámen vsáklo určitou vlhkost.

Po rozvonění se objeví už i ta růže a není mi úplně neznámá. Zase je to podobný typ vinné růže jako v Une Rose (Frederic Malle), jen tahle je ve společnosti pálené myrhy, která ji pozvolna vysušuje, k čemuž pak v základu přispěje i pudrově pryskyřičnatý opopanax s nesladkou vanilkou a benzoinem a - souhlas s kinomou - společně vytvoří vinné růži ještě její voskově-plastelínovou dvojnici.

Avatar
kinoma (10.1.2015 )

Vůně růže. Nejprve pikantně štiplavé po zázvoru, citrusově svěží, ale ne chladné. Jen trošku chladivé. Díky nesladké vanilce a benzoinu (asi) se růže umírní a zahřeje. Získává takový příjemný hladký uklidňující plastelínový a ovocný nádech. Při zkoušení mi Cinabre evokovala oranžovou a červenooranžovou barvu .

Vůně se zajímavým vývojem a dobrou výdrží.