databáze 124379 vůní od 8629 značek a 1635 parfumérů

Chypre 1942 Nobile 1942

Chypre 1942
značka: Nobile 1942
parfumér: Duchêne, Marie
rok: 2011
určení: pro ženy
hlava: bergamot, mandarinka, pomerančový květ
srdce: tuberóza, jasmín, damašská růže, styrax
základ: vanilka, tonka, ambra, mysorský santal, pačuli
Diskuze:
Komentáře k vůni (4)
Avatar
Dalia (21.8.2018 )

Podzim v dlaních mít …

Pomerančový květ s mandlovou tonkou, jemný pryskyřičný akcent a v neposlední řadě také zemitost pačuli. Pro mě vůně teplého podzimu, barvicího se listí, oranžovo hnědých tónin přírody, sladce vonících dřevin a kožené bundy ... krásná!

Avatar
jerry (26.3.2018 )

Kdo čeká nějakou pořádnou chyprovku, ten se načeká...název v tomto případě klame. Kdo ale čeká směs živočišných bílých květů s krémovou zelení a sladce balzámovým santalem, ten zklamán rozhodně nebude. Hladivá a uhlazená, nenápadně nápadná a velmi elegantní.

Avatar
daniela (07.3.2018 )

Květiny (pomerančový květ, jasmín, růže) s mýdlovým a mírně balzamickým nádechem. Je moderní, a přitom působí jako "ze starých časů" v tom dobrém smyslu. Je silná, a přitom ne průrazná, její síla spočívá spíše v plnosti a výdrži. Je sladká, ale ne přeslazená. Ženská, a přitom má v sobě něco pánského, jako mýdlo mezi komínkem vyžehlených košilí ve skříni. Komu chybí mýdlová Byzance od Rochas, měl by určitě vyzkoušet.

Avatar
blackviolet (05.10.2015 )

Když se k pomerančovému květu na začátku přidá pačuli, zdá se, že se vůně bude vyvíjet směrem k chypre. Jenže - ona si to rozmyslí a namíří si to rovnou ke květinovce, zalaškuje si trochu s jasmínem a tuberózou a obejme růži. Pak zůstane nerozhodně stát. Jak bude vypadat její další cesta? Má přece velkou zodpovědnost, má být vůní, která je poctou ikoně italského filmu Anně Magnani. A ta si zaslouží vůni s charakterem, sebevědomou, emocionální, ale přesto křehkou. Tak ji doprovodíme tonkou a vanilkou se santalovým dřevem a obláčkem ambry, která pohladí. Ano, to bude ona, temperamentní žena s citlivou duší.