databáze 110790 vůní od 8244 značek a 1541 parfumérů

Chocolate Greedy Montale Paris

Chocolate Greedy
značka: Montale Paris
parfumér: Montale, Pierre
rok: 2007
určení: pro ženy
složení: moka káva, hořký pomeranč, kakaový krém, vanilka z Madagaskaru
Diskuze:
Komentáře k vůni (4)
Avatar
jerry (13.2.2020 )

Tahle vůně mě zajímala pro údajnou podobnost s Amour de Cacao. Jistá typová podobnost by tu byla, ale zatímco Amour de Cacao je kakaový prášek smíchaý s cukrem a vanilkou, Chocolate Greedy jsou teplé karlovarské oplatky s čokoládou a kousky lehce opražených oříšků. Začátek je sladký až běda, ale po cca hodině po důkladném rozvonění sladkost postupně ustoupila pod nátlakem vanilkového lusku. V této fázi by již byla pro mě příjemná a nositelná, ale ten supersladký začátek má pro mě razanci sladké bomby

Avatar
daniela (08.2.2020 )

Nádherná vůně sladkého kakaa a čokolády, pro odlehčení je tady ovoce ve formě pomerančového likéru, který se ale v záplavě kakaa brzo promění v lehký medový nádech. Po rozvonění cítím i oříšky, vůně mi připomíná griliášové hrudky, které bývaly v bonboniérách. Přitom je vůně lehce nositelná, aspoň tedy doufám, že ostatním nepřipadám jako chodící griliášovo-čokoládová hrouda :)

Avatar
alibi (07.9.2017 )

Jdu kolem cukrárny a ve výloze tolik dobrot. Zahřeším? Holky říkaly, že z hořké čokolády se nepřibírá. Snad dokonce hubne. Půjdu hubnout! Prosím si hořké čokoládové lanýže a kávu. První kousky - v té čokoládě je tolik kakaa, až se mi práší od pusy. Musím to zapít kávičkou. Ještě, že jsem si dala prozíravě kapučino a ne černou. Zdolávám další luxusní hořkou pralinku. Proboha, proč jsem si objednávala té čokolády tolik? Prosím Vás, zabalte mi to sebou. Odcházím a čokoláda mi leze ušima. Po chvíli se přistihuju, že okusuju celofán. Fuj, co blbnu! Proč jsem to vlastně nesnědla všechno? Neodolám a rozbalím. Ta prodavačka je ale husa, zabalila mi tam lázeňské oplatky. A koukám, že malinko připálené. ...

No po tomhle se rozhodně nehubne. Mám pořád chuť tu čokoládu sníst. Ještě, že není žádná v dosahu a vzorek vypít nehodlám. Je to vůně pro hubnoucí masochisty. A ten celofán tam opravdu cítím.

Avatar
wendulka (28.4.2015 )

Rádi občas mlsáte? Chocolate Greedy k tomu přímo vybízí. Mně osobně vždy hned po nástřiku naskočí nugátová pochoutka Zora, kterou jsem si jako kupovala jako malá. Vzápětí je přelita hořkým pomerančovým likérem, který se pomalinku stočí do podoby kandovaného ovoce.

Po rozvonění nastává další zlom: kakaový krém, přesně takový, jakým mi babička slepovala korpusy mých narozeninových dortů. Úplně cítím v puse tu chuť. A aby toho nebylo málo, v závěru tu máme ještě čokoládovou polevu, na níž se snáší několik snítek vanilkovo-kakaového prachu.