databáze 131740 vůní od 8971 značek a 1696 parfumérů

Chemise Blanche LM Parfums

Chemise Blanche
značka: LM Parfums
parfumér:
rok: 2013
určení: pro ženy
hlava: bergamot, mandarinka, aldehydy
srdce: kosatec, konvalinka, růže
základ: benzoin, tonka, ambra, pižmo

původně limitovaná edice v bílém flakonu, nyní tvoří součást stále nabídky v klasickém černém flakonu

Diskuze:
Komentáře k vůni (3)
Avatar
blackviolet (16.8.2019 )

Mýdlové aldehydy a bergamot jako ranní svěžest, konvalinka jako chladné jarní povětří a pak pudrový kosatec s pižmem, které vykouzlí obraz čerstvě vypraných a na slunci usušených bílých košil.

Avatar
zdensy (10.1.2015 )

Chemise Blanche,
to jsou na začátku citrusy – jako když zlomíte kůru nezralé mandarinky a necháte si osprchovat nos. Po chvilce částečně vyprchají a ve vůni začne vystupovat ocásek pižma, jako by odněkud zespoda se začně tence kroutit k povrchu. A najednou vám před nosem plápolá bílé prádlo na terase přímořského penzionu. Bielizeň zmokla, uschla a přeschla.
Ve složení jsou uvedeny konvalinky a růže, jsou tak nějak jemně vmíchané dohromady, kdy ani jedna nepřetlačuje druhou. Představuji si růže bílé nebo žluté, žádná opulentnost. Celkově je Chemise Blanche svěží a nesladká, pokud je v ní i ambra a tonka, jak uvádí složení, tak snad jen v mikroskopickém množství pro uzemění. Osvěžující tón si Chemise Blanche ponechává téměř do konce.
Téměř – bohužel nebo bohudík, vyberte si.

Po třech hodinách změna – po citrusové svěžesti ani stopa, zůstává lahodný měkce nasládlý základ s peříčkem čokolády připomínající vyvanulou Chocolate Greedy.

Na těle bude sládnout do specifických zajímavých tónů (kus od kusu :mrgreen: ), zatímco na oblečení si podrží svěžest.
Není vyloženě dámská, je to vůně na denní volnočasové bílé prádlo pro všechny.
V létě může být úžasná.
2.11.´13

Avatar
wendulka (10.1.2015 )

Oficiálně nás touhle vůni Laurent Mazzone zve na bílou písečnou pláž jednoho středomořského ostrova, kde netřeba černých obleků z Madison Avenue. Vše, co zůstává, je svěžest, elegance a lehkost bílé letní košile. A skutečně tady se povedlo vytvořit krásnou jemnou a čisťounkou květinově-mýdlovou vůni s pudrovými tóny, která snad nemůže vadit ani miminkům, protože málokdy narazíte na něco tak uklidňujícího a přitom zajímavého.

Jen zpočátku doprovází aldehydy chladivá svěžest a lehounká štiplavost, podporovaná nahořklými citrusy. Ta se však vzápětí rozptýlí v mandarinkové dužině a nasládlém pomerančovém květu. A po rozvonění je to tu, vzdušná bílá košile nebo klidně i bílé letní šaty. Místo škrobu byly namáčeny ve vodě smíchané s kosatcovým pudrem a prané v jemném konvalinkovém mýdle a následně poprášeny velejemným pudrovým pižmem.

V tom k vám odněkud z dálky zavanulo teplo. Pokud bych to měla situovat na onu bílou pláž, jako by si na ní někdo zapálil ohníček. Jenže vy nejdete úplně k němu. Zůstáváte opodál, jen přesně v té vzdálenosti, kdy vidíte jiskry, odlétávající z páleného dřeva a cítíte, že přítomní u ohně popíjí horký vaječný punč s vanilkovou příchutí.