databáze 115516 vůní od 8362 značek a 1572 parfumérů

Camel Zoologist Perfumes

Camel
značka: Zoologist Perfumes
parfumér: Carbonnel, Christian
rok: 2017
určení: unisex
hlava: datlová palma, sušené ovoce, růže, kadidlo
srdce: ambra, jasmín, myrha, pomerančový květ, ohňostroj, cedr, skořice
základ: pižmo, oud, santalové dřevo, tonka, vanilka, vetiver, cibetka
Tito uživatelé vůni
Diskuze:
Komentáře k vůni (3)
Avatar
ModestMourek (30.5.2019 )

„Salim vedl za uzdu velblouda, na jehož hřbetu se vypínaly koše sušených švestek. Velbloudova srst bývala kdysi hebká, teď ji však pokrýval mírně drhnoucí pouštní prach, který se na ní ulpěl během jejich společné cesty. Mlčeliví souputníci prošli branou města a zmizeli z dosahu lačných očí hyen na návrší.“ Dočetl jsem. Byla to stará kniha, se stránkami nasáklými kadidlovým kouřem, vázaná v jemné kůži, která si dosud uchovala stopu živočišnosti. Výdrž přesáhla 4 hodiny. Vypozoroval jsem, že při aplikaci většího množství se velbloud začne v úvodu mírně potit.

Avatar
slniecko (01.10.2018 )

Moja prvá myšlienka pri nástreku bola, že síce neviem ako smrd...teda ako, ehm, vonia ťava, ale ak by som nad tým rozmýšľala, tipovala by som, že takto nejako. Proste niečo ako exteriérová stajňa, na ktorú navrch praží slnko a dostane z toho, akoby som to...proste zdôrazní, čo môže. Ale našťastie, to je len úvod, ktorý by síce vyprázdnil bez problémov električkový vozeň, ale netrvá extra dlho...no respektíve, raz tá hrôza skončí. No a potom postupne prejde to skvelej vône starého vzácneho vyzretého dreva, vysušeného na tropickom slnku. A drží. Tentoraz už našťastie.

Avatar
wendulka (09.3.2018 )

Velbloud je velmi mlsné zvířátko. Miluje sušené ovoce, hlavně lepkavé datle. Potrpí si ale i na štiplavou, najemno namletou skořici, do níž rád také zaboří nos. Projde se kolem jasmínových keřů. Nasaje vůni páleného kadidla a myrhy z kostela a pak už se vydává na cestu do písečné pouště s nákladem vanilky, kde s pomocí oudu a cibetky vynikne jeho odér. Je to úchylný a zábavný zároveň.