databáze 136570 vůní od 9206 značek a 1743 parfumérů

Britannia (2016) Roja Parfums / Roja Dove

Britannia (2016)
značka: Roja Parfums / Roja Dove
parfumér: Dove, Roja
rok: 2016
určení: unisex
hlava: cedrát, bergamot, mandarinka, tangerinka
srdce: májová růže, jasmín z Grasse, champaca, otočník, sladká akácie, fialka, broskev
základ: skořice, hřebíček, pačuli, vetiver, santalové dřevo, vanilka, kakao, kosatec, pravá ambra, pižmo
Tito uživatelé vůni
Diskuze:
Roja Parfums (Značky)
Komentáře k vůni (6)
Avatar
daniela (15.10.2019 )

První přivonění k Britannii byl stejný pocit jako kdysi při zkoušení Visa od R. Pigueta - že "to je přesně ono". Nádhera. Květiny, broskve, sladké tak akorát, slavnostní vůně do divadla, luxus. Postupně jsem si ale uvědomila, že Visa je jen chudá příbuzná... protože Britannia je s rozvoněním ještě nádhernější a ještě luxusnější, jedině do divadla se sametovými sedadly a zlatými lustry. Při celodenním navonění mě nejvíce překvapila podoba s Guet-Apens (případně Attrape Coeur a Vol de Nuit Evasion), které považuji za svatý grál parfémů. Ta kombinace růží, jasmínu a broskví, v Britannii také chvíli se skořicí a práškovým kakaem, později ten základ s medovou vanilkou a decentním (nikoli však nevýrazným) sametovým fialkovým/kosatcovým pudrem a mírně hřebíčkovým nádechem. Ovšem jako náhrada za Guet-Apens je nepoužitelná, vzhledem k dostupnosti a ceně :)

Avatar
alibi (28.6.2019 )

Dokonalá kompozice broskve, koření, bílé čokolády v pudrovém objetí a lehký chypré nádech. Ovšem podobnou vůni jsem už cítila - La Belle Hélène (Parfums MDCI). A když porovnám složení obou parfémů, tak jisté styčné body nacházím. Luxus je cítit v hebkosti s jakou se složky prolínají a vznáší nad jediným máznutím z vialky na mojí kůži.

Avatar
Cervanek (05.7.2018 )

OPULENTNÍ, noblesní, citrická, velmi ženská, pudrová i krémová,hezky kulatá.Lehounce okořeněna skořicí a kakaem, prostě všeho s mírou. I těch hladkých ingrediencí se zde člověk jasně dočká. Tím myslím akácii s champacou, přičemž hezky souzní s vůní broskví a bergamotem. LUXUSNÍ POHLAZENÍ DUŠE. Klimaticky citlivá - vždy voní jinak - vždy však krásně a poutavě. V teple dost vykukuje májová růže.Rozvoňuje se poměrně pomalu,nic výrazného,spíš tichá a mnoho vrstev. Má celkem dlouhou fází nádherné kombinace jasmínu, broskve a růže, stopy po ATTRAPE COEUR od Mathilde Laurent. Avšak ani zde není konec, protože najednou sílí nesladké silně aromatické kakao a vůně jde do nádherné noblesy.Výdrž 8-9 hodin na kůži, na oblečení i několik dnů, přežije i vyprání.

Avatar
Martula (10.2.2018 )

Fialka z Apres l´Ondee + mimóza z Farnesiana + broskvově-chypre tón z Unspoken, to vše posypané jemným kakaovým práškem. Občas probleskne májová růže, ale rychle se zase schová za modrozlatý závoj fialky, mimózy a broskve.

Avatar
Miru (28.1.2017 )

...podepisuji se pod Vendulku.
Absolutně souhlasím.

Avatar
wendulka (26.1.2017 )

Opulentní královská vůně? Ano, to Britannia nepochybně je. Otevírá se kysele svěžím cedrátem, sladkou tangerinkou s kapkou trpkého bergamotu, palčivě dřevitým hřebíčkem a teplou, najemno namletou skořicí. Po rozvonění vás potom v nose polechtají perlivé coca-colové tóny otočníku se sladkou masitou broskví a fialkou.

A právě od chlupaté broskve přejde vůně s pomocí mimózy do pudrova. V hřejivém ambrově-dřevitém základu se k nim přidá podobně laděný kosatec a pudrové vyznění vůně zdůrazní ještě kakao s vanilkou a hebkým bílým pižmem. Britannia je tak znovu velmi povedený kousek, i když mám-li být hodně přísná, tak vysokých kvalit jako Diaghilev podle mě nedosahuje.