databáze 128600 vůní od 8799 značek a 1667 parfumérů

Boxeuses Serge Lutens

Boxeuses
značka: Serge Lutens
parfumér: Sheldrake, Christopher
rok: 2010
určení: unisex
složení: švestka, lékořice, kůže, dřeva
Tito uživatelé vůni
Diskuze:
Komentáře k vůni (4)
Avatar
Cervanek (04.6.2020 )

Krásná vůně kůže s typickou Lutensovou švestkou a zbytky tabáku, kdy rukavičky načichly kouřem z jeho fajfky. Mnohem živější a zajímavější než Féminité du Bois či švestkově marmeládová Bois et Fruits. Kam ji nosit? Kamkoliv. Myslím, že si zaslouží více pozornosti. U mě šla hned do tužebníku. Jako Le Gant od Byreda jen místo květin se švestkou naloženou v rumu ze sudu, kde se i kouřilo. Povedený unisex

Avatar
jerry (13.8.2019 )

Hlava strčená do nové kožené kabely a uzavřen přísun čerstvého vzduchu - nějak si nedovedu představit, kam takovou vůni nosit

Avatar
andry (12.4.2015 )

Ten Serge mě už pěkně štve. Boxeuses jsem nucena považovat za další variaci na Feminité du Bois, ovšem tentokrát byl cedr nahrazen kůží. Koření připomíná Cuir Mauresque, ale zpracování je jemnější a bez zlovolného kadidla. Ono je to vlastně docela zajímavé, že část Sergeových vůní je sebou vzájemně inspirovaná, případně obsahuje určitý odkaz. Ale Boxeuses je slaďoučké kandované ovoce (švestky nejvíc) s punčovým kořením, vystavené na jemné, tenounké, hladké, nepříliš zřetelné kůži, lehce podbarveno nenápadným, teplým pižmem. Myslím, že je to pěkně nositelný, spíš dámský Lutens.

Avatar
wendulka (07.3.2015 )

Ano, z teoretického hlediska lze Boxeuses brát jako variaci na FdB, ale to je pro mne mnohem světlejší a vyloženě ženská vůně, tady nám to Serge tentokrát přitmavil. Pravda oproti jeho jiným výstřelkům se zase drží zkrátka, takže je lépe si ji představit spíše jako interpetaci dámské kožené boxerské rukavice, která tento sport provozuje spíše pro zajímavost, než že by chtěla někomu doopravdy nabančit, jak ukazuje jedna fotka na perfumeshrine a já se kloním k tomuto názoru.

Začíná směsí sladkého koření, z něhož rychle vystoupí tmavá lékořice, následují sušené švestky zlehka nasáklé medem. A konečně dojde i na ty kožené rukavice. Kůže je to lehká, měkká, říznutá trochou teplého živočišna a jemně zakouřená nějakou pryskyřicí. A jelikož se jedná pouze o dámský kondiční trénink a ne skutečný zápas, je potřeba si na závěr dopřát odpočinek na dřevěné lavičce (suchý dřevitý základ).