databáze 142566 vůní od 9484 značek a 1805 parfumérů

Bottega Veneta Eau de Velours Bottega Veneta

Bottega Veneta Eau de Velours
značka: Bottega Veneta
parfumér: Almairac, Michel , Alran, Mylene
rok: 2017
určení: pro ženy
hlava: bergamot, růžový pepř
srdce: absolut růže, koření, jasmín, švestka
základ: kůže, pačuli
Diskuze:
Komentáře k vůni (8)
Avatar
teena-s (16.1.2021 )

Tak pozor... Kuchařka závodní jídelny se špinkou přilepenou v koutku rozpatlanou rtěnkou připravuje okurkový salát,cukr krystal,špetka pepře,oblak cigaretového kouře,ruce si utře do zelené semišové zástěry a pokračuje v práci.
Poplach v nosních dírkách podobný účinku Black Orchid,lák,kyselkavý plast,umělý velur,nasládla scvrklá bluma,žiju v domnění,že před pár lety se mi vůně líbila,něco shnilého je ve státě Bottegovém...
Cákance růžové/fialové/zelené na voskovém bílém plátně,abstrakce,které nerozumím,je třeba nechat ji působit,chtěla bych ji temnější,je hippie
(a vokurka je pryč uffff,trochu Guerlain,a je čerstvá jasmínově kráááásná)

Avatar
alibi (02.5.2018 )

Když si včera cestou z kanceláře všimla ve výloze těch semišových starorůžových minišatů, neměla o tom ani ponětí. Když si pak doma rozpouštěla vlasy svázané do uzlu, svlékala pracovní dress code - béžový kostýmek s lodičkami - a vybírala k novým šatům šperky a pohodlné boty, netušila to. A nenapadlo ji to ani, když jí ve světle svíček řekl, že jí vlasy voní jasmínem a její rtěnka má barvu trnek. Nemohla vědět, že se dnes ráno u něj doma v koupelně bude marně snažit legračním tanečkem setřást ke kůži na zádech přilepené okvětní plátky růží, připomínku včerejší noci. :-)

Zatímco klasická Bottega Veneta EdP je vůně do kanceláře, kde chce žena pouze hezky vonět a ne svádět, tak Bottega Veneta Eau de Velours je vůně mnohem více ženská a sexy. Základ si bere z klasické Bottega Venety - kůže, květiny, pepř. Kůži tu vnímám jako jemný semiš, z květin vystupuje nejvíce neopojná růže a vzdálený závan jasmínu. Pepře a bergamotu je tu tak akorát pro sladkost a pikantnost. Uvolněnější atmosféru v Eau de Velours vytváří vůně švestky, která ještě není úplně zralá a je malinko orosená. Takže klasickou BV EdP, kterou se navoníte ráno, je možné s klidem převrstvit BV EdV cestou z kanceláře na romantickou schůzku :-)

Avatar
Miru (10.3.2018 )

...po rozvonění se a usazení na kůži se vůně stává svou intenzitou sice intenzivně intimní,ale výdrž má...
A jak vlastně začíná,
jak voní.?
Pepřové liči.
Po chviličce pepřové aroma zintenzivní, jakoby sfoukne liči trochu stranou a naopak přitáhne vůni klasické Bottegy Venety EdP.
Jenže opravdu jen na chviličku...
...protože vzápětí nastupuje
švestka.
Hmmm!, lahodná, křehká a plná. V této podobě setrvá pouze mžik, aby v momentě spíše svojí šťávou skropila pepřovým vánkem osvěženou klasiku...
Růže a jasmín nejsou identifikovatlné jako takové, jasně a čitelně.
Ale zasluhují se o to, že vůně není ostrá ani hranatá, pichlavá ani odměřená, a ani třeba onou kůží hrubá...
Bottega Veneta Eau de Velours
hladí...
...hladí, baví, roztahuje oči, ústa, celou tvář do úsměvu, a připomíná, ať nezapomínám na to, kolik mi je.
Dobré je to.!
Milé, líbivé, snadno nositelné, a přesto s delikátně elegantní grácií.

Avatar
Dalia (06.3.2018 )

Otisk rtěnky na kůži tvé …

Několika pepřovými zrnky okořeněné růžové políbení sladce chutnajících rtů, jemný dotek semiše na rozehřáté kůži těla a šťávou překypující modrofialová švestka lákající k nakousntí.
Něžně elegantní vůně snoubící v sobě jemný dotek růže s rtěnkovým akordem a velejemnou kůží položenou na zemitém pačuli, v němž se odhaluje i malá špetka ovocnosti. Velmi povedené, velmi návykové …

Avatar
Fleur (09.1.2018 )

Pepř, šťáva z nahořklého růžového grepu a větvička jasmínu jsou tou stužkou, která ovíjí hrdlo flakónu a způsobuje, že vůně po celou dobu neztrácí svěží charakter. Poměrně rychle se totiž dere na povrch sytá růže a povidlově vláčná švestka v luxusním balení z jemné kůže. Původní Bottega Veneta si přejela rty vínovou rtěnkou, odložila dlouhý kožený plášť a ukázalo se, že má pod ním letní květované šaty.

Avatar
jerry (27.12.2017 )

Původní Bottega Veneta střihnutá Bottega Veneta Eau Légère se svěžím pižmovým semišem, jemným rtěnkovým tónem a sladkým pačuliovým pudrem. Přesto ale zůstává svěží. Rtěnka v koženém pouzdře. Noblesní dáma s ďáblíky v očích...

Avatar
wendulka (26.12.2017 )

V úvodu se skutečně nezapře kabelka z jemné kůže s bergamotem a růžovým pepřem z klasiky, kterou jsem kdysi krátce po jejím uvedení dostala od babičky jako dárek. Tahle je ale v semišovém provedení a uvnitř ukrývá okvětní plátky růží, pytlík sušených švestek a rtěnku s kompaktním pudrem. Jedna z nejpovedenějších mainstreamových vůní tohoto roku!

Avatar
zdensy (05.12.2017 )

Podkres původní Bottega Veneta 2011 zřejmý. Ihned. Rukavičky z kozinky stejné. Jen v úvodu v hlavě je cosi narůžovělého, snad aby se to dříve zalíbilo. Vůně důstojná, paničkovská, taková minimalistická. Černé kalhoty, bílá košile s fižím... Hezká.