V naší databázi nejdete celkem 101094 vůní od 7870 značek a 1427 parfumérů

Bois d'Ascèse Naomi Goodsir

Bois d'Ascèse
unisex unisex
složení:
HLAVA: tabák, whiskey
SRDCE: skořice, ambra, labdanum
ZÁKLAD: větvičník, cedr, kadidlo
Tito uživatelé vůni: Mají (2) Chtějí (0) Chtějí zkusit (2)
Diskuze:
Komentáře Komentáře k vůni (3):
Avatar
15. červenec 2018 daniela píše:

Začátek je hodně uzený, jako při vybalení uzeného salámu k večeři. Vzápětí jako by ho někdo polil sladkým sirupem. Po rozvonění vůně zjemní, uzené tóny přecházejí do kožených, s pryskyřicí, s kadidlem. Cítím borové větve, pryskyřice a lehký kožený tón. Nasládlé kostelní kadidlo je stále více znatelné, až po několika hodinách je vůně vyloženě sladká. Ten závěr mi připomněl původní verzi Must de Cartier a trochu i Cuir de Lancôme.

Avatar
15. srpen 2016 blackviolet píše:

Odvážná vůně, smekám před Julienem. Opět.
Začátek je opravdu jako táborák v lese. Kouř tak trochu jako v udírně. Tohle mi přece něco připomíná, zvlášť když vidím ve složení whisky. Ano, to je ono. Bowmore. Abych to vysvětlila, máme jednoho dobrého známého, který je nadšenec na whisky a tomu dobře rozumím, to testování, přičichávání ke sklence s tekutinou a přemýšlení - co tam cítím? Jen tady je to korunováno ještě ochutnáváním, to nám u vůní odpadá. Na závěr se ochutnává single malt whisky z ostrova Islay na západním pobřeží Skotska jako třeba Bowmore. Slad z nezralého zeleného ječmene se suší nad ohněm z rašeliny, na slaném vzduchu přicházejícím od oceánu, potom se fermentuje a po destilaci zraje v dubových sudech. Tak přesně tuhle whisky já tady mám - kouřovou, trochu kořenitou, ale taky ovocně nasládlou a jemnou a křišťálově průzračnou. Bois d'Ascese je kožená vůně s whisky Bowmore, kožená chypre s balzamicko ovocným tónem. A je dobré počkat do konce, drydown je opravdu krásný, všechno se uleží a zjemní, kůže je nakonec kouřově balzamická s nesladkou vanilkou. Tak "slàinte mhath"! ( "Na zdraví" ve skotské gaelštině.)

Avatar
21. duben 2015 wendulka píše:

Vůně má údajně evokovat dobrovolnou samotu u nočního táboráku. No nevím, u tohohle ohně bych teda v žádném případě sedět nechtěla, protože se u něj slezli snad všichni bezdomovci z okolí . Mají sice s sebou pro zahřátí nějaký levný alkohol, whiskey uváděná ve složení to určitě není, spíš tuzemák.

Všichni jsou špinaví od téru a místo dřeva pálí staré gumové pneumatiky. Sice je za chvilku uhasí, až to zasyčí, ale vzduch je chladným kouřem z nich prosycen a je úplně všude. Dobrovolně volím koupelnovou samotu a drhnutí mýdlem.

Partneři a spřátelené weby
Nejnovější komentáře k vůním
Guerlain
od: domenica, 17.únor 2019
Tauerville
od: Cervanek, 17.únor 2019
Sana Jardin
od: wendulka, 16.únor 2019
Parle Moi de Parfum
od: wendulka, 16.únor 2019
Tom Ford
od: Beverly, 16.únor 2019
Roger & Gallet
od: jerry, 16.únor 2019
Guerlain
od: jerry, 16.únor 2019
Profumum Roma
od: daniela, 15.únor 2019
L'Artisan
od: daniela, 15.únor 2019
Heeley
od: wendulka, 15.únor 2019
Nejnovější články
Nejnovější novinky
komerční sdělení
Notino.cz

Značka Chloé letos na jaře představila velice zajímavou novinku s názvem Chloé Nomade, která se…

24. květen 18

Značka 1907 uviedla na trh dlho očakávané novinky v kolekcii "Beneath the Surface". Sú to (zatiaľ?)…

27. duben 18

Chanel chystá trojici nových svěžích toaletních vod