databáze 142566 vůní od 9484 značek a 1805 parfumérů

Bois d'Arménie Guerlain

Bois d'Arménie
značka: Guerlain
parfumér: Ménardo, Annick
rok: 2006
určení: unisex
hlava: kadidlo, kosatec, růžový pepř
srdce: guajakové dřevo, benzoin, koriandr
základ: pačuli, kopajský balzám, bílé pižmo

kolekce L'Art et la Matiere

Diskuze:
Komentáře k vůni (4)
Avatar
ModestMourek (21.1.2022 )

Větrové nesladké pačuli přechází na prašné dřevo oslazené benzoinem, které se zvolna prohřívá kopajským balzámem a kadidlem. Závěr patří dusivému smetanovému pižmu. Není to špatná vůně, ale nenabízí nic, co by ospravedlňovalo její zařazení mezi exkluzivní parfémy s několikrát vyšší cenou. Výdrž přesahuje 5 hodin.

Avatar
jerry (29.11.2020 )

Suché dřevo a zapařený živočich - kombinace pro mě bohužel nevydýchatelná. Po 4 hodinách konečně "živočich" pochopil, že jeho přítomnost není vítána a po anglicku se vypařil.....a zbyla teplá, sladce dřevitá a malinko vanilková vůně s pryskyřicí, kterou bych brala všema deseti.

Avatar
wendulka (16.5.2016 )

Milovníci arménských papírků budou tenhle parfém milovat. Kromě jejich vůně po zapálení přináší ale i něco navíc. Tím je už na začátku aroma růžového pepře, jemně zdůrazňující vlastní štiplavost vlažného kadidla a nezaměnitelný guerlainovský kosatec, který posléze uvede jejich známou vanilkovou (benzoin), balzamicky dřevitou vůni. Jak se Bois d´Armenie dál rozvíjí, zahřívají ji další pryskyřice. A zabte mě, já v pačuliově-dřevitém základu jednu chvíli cítím i kapku marmelády z červeného ovoce. Co je ale podstatnější, všechno se to ukotví na nadýchaném obláčku z bílého pižma a sladkého kakaa (další poloha benzoinu). Ano, tahle vůně skutečně může vyvolávat dojem praskajícího dřeva v krbu, sklenky dobrého koňaku a hořických trubiček. Osobně si bez ní už nedokážu podzim vůbec představit :) .

Avatar
slniecko (13.10.2015 )

Výrazný kadidlovo-korenistý začiatok, pokračuje v tom istom tóne...podla mňa je to vyslovene pánska vôňa, taká tazsia, ale páči sa mi....drevo je tam také tažke, balzamické, trochu strihnuté niečím vlhko zemitým, to bude asi ten kosatec, je to nádherná opojná vona...pačuli v základe dáva o sebe trochu počuť, ale v ušľachtilej forme a mimoriadne pekne zapracované s pižmom.