databáze 134890 vůní od 9133 značek a 1721 parfumérů

Black Saffron (Eau de Parfum) Byredo

Black Saffron (Eau de Parfum)
značka: Byredo
parfumér:
rok: 2012
určení: unisex
hlava: asijské pomelo, jalovec, kašmírský šafrán
srdce: černá fialka, kůže, růže Cristal
základ: světlá dřeva, maliny, haitský vetiver
Diskuze:
Komentáře k vůni (3)
Avatar
barbucha (22.7.2015 )

jerry, já myslela že bude pro tebe jak dělaná! Ty tam nemáš ty FIALKY?! (samozřejmě pod těžkou vrstvou malin, uf...)

Avatar
wendulka (21.7.2015 )

Šafrán je hodně zlobivá bylinka, která v řadě vůní, zejména orientálek, mívá někdy tendenci gumovatět. Tady tomu není výjimkou. Schovává se pod hromadou rozmačkaných jalovcových bobulí a ultra svěžího šťavnatého pomela a plachtou ze surové, vetiverově zakouřené kůže. Ta zjemní až po rozvonění díky šafránu a sametové fialky, u níž nutno vyzdvihnout, že sama o sobě nebonbónkovatí.

Až sem by to s tím black bylo v pořádku. Jenže to by se k tomu nesměly v základu přidat sladké maliny. Ono je to povedené, jenom téma zapomenutých, byť zásluhou směsi dřev neulepených cukrátek v kožené kabelce už mě nějak nebaví tak jako dřív. Každopádně komu se líbí Cuir od Lancome, měl by vyzkoušet i Black Saffron.

Avatar
jerry (24.6.2015 )

Úder do čenichu kusem dřeva obaleným v surové zakouřené kůži, namočené v terpentýnu...ovšem počáteční útok na čichové buňky naštěstí velmi rychle ztratil na intenzitě, kůže zůstala ve velmi jemné podobě nové kožené kabelky a přidal se lehký ovocný nádech a suché byliny. Nebýt toho začátku, tak neváhám...navíc jako bonus má naprosto famózní výdrž...