databáze 133290 vůní od 9056 značek a 1715 parfumérů

Benjoin Bohème Diptyque

Benjoin Bohème
značka: Diptyque
parfumér: Pescheux, Olivier
rok: 2015
určení: pro ženy
složení: laoský benzoin, semínka anděliky, santalové dřevo, styrax, pačuli

butiková exkluzivka

Tito uživatelé vůni
Diskuze:
Komentáře k vůni (2)
Avatar
slniecko (13.10.2021 )

Hebká, mäkká, teplá vôňa vonných živíc a santalu. Bylinná archangelika na začiatku a veľmi malá, takmer neznateľná stopa pačuli ku koncu ju len veľmi mierne občas zdrsnia, čím ju robia zaujímavejšou a zabezpečujú, aby neskĺzla do banálnosti. Palec hore.

Avatar
wendulka (26.2.2016 )

Tvoří součást kolekce 34, ale na rozdíl od ostatních vůní odtud má dostupnost striktně omezenou jen na butiky Diptyque a pár vybraných prodejních míst. Osobně jsem se podle názvu a složení těšila na vanilkově laděnou vůni, ale spletla jsem se. V úvodu si přijdou na své především přiznivci anděliky. Tady je opravdu hodně výrazná. Doplňuje ji hřejivě pryskyřičnatá ambra s oříškovým santalem.

Samotný benzoin se objeví až po rozvonění a v kombinaci se styraxem je tu hodně specifický. Není ani vanilkový, ani kakaový, Nejblíž má asi ke skořicovému cukru, i když minimálně sladkému. Během dalšího rozvoje už se jen zvýrazní oříškovost santalu a vůni lehce podbarví prašná zemitost pačuli. Benjoin Boheme je sice zajímavá, leč při její exkluzivní ceně by mohla minimálně jít trochu víc do prostoru a mít delší než dvouhodinovou výdrž.