databáze 136663 vůní od 9210 značek a 1743 parfumérů

Beloved Amouage

Beloved
značka: Amouage
parfumér: Ellena, Bernard
rok: 2012
určení: pro ženy
hlava: jasmín, purpurová růže, levandule, šalvěj muškátová, poupě hřebíčku, heřmánek, kardamom
srdce: ylang ylang, fialka, slaměnka, labdanum, benzoin, olibanum, pačuli
základ: cedrové dřevo, santalové dřevo, kastoreum, cibetka, kůže, pižmo, vanilka, ambra, maltol
Diskuze:
Amouage (Značky)
Komentáře k vůni (8)
Avatar
euridike (22.2.2020 )

Ranní nebe, kdy se ještě mezi červánky toulají hvězdy, nedospalé noci, které zraňují, když se jimi snažíš projít ke svítání, pak světlo vše odnese, zbyde otisk tiché melancholie, z níž se milosrdně vytrácí stesk. Beloved. Milovaná. Milovaný... Ať už to znamená cokoliv. Pro mě vše na dotek, jako vůně ztichlé zahrady, medový heřmánek za plotem, snad někde mezi jeho květy i rmen, světlo nikdy není bez stínu, do ticha se vždy vkrade něco, co ho rozbije, někdy i to chtěné, konejšivé, láskyplné... Beloved je vše, co si mohu nosit uvnitř, imaginární přátelé i nikdy neexistující domek na stromě. Beloved je bezpečí a přístav. Obejmutí. Naděje. Klid.

... There are those who think that I'm strange
They would box me up and tell me to change
But you hold me close and softly say
That you wouldn't have me any other way ...

Tahle slova jsou moje Beloved.

Avatar
Dalia (27.5.2018 )

Milovaná ... pro mě je Beloved jedna z nejkrásnějších vůní mého života. Překrásná květinová kompozice, která mi evokuje nejjemnější hedvábný šál, jehož dotek je chladivý a zároveň zvláštně hřejivý. Bohatá kompozice, v níž se květinovými akordy prolínají tóny gurmánské i dřevité, jemné nuance pryskyřičného třpytu, pižma, kůže ... složení vskutku opulentní a celek vysoce noblesní, půvabný a svůdný. K Beloved mám silný osobní vztah, je mou milovanou ...

Avatar
Mitzi (05.7.2016 )

Autorem je Bernard Ellena (bratr slavnějšího Jean-Claude Elleny).
Vůně je to nadčasová a hádám, že byste její vznik po přivonění zařadili o mnoho let dozadu, minimálně o 30, spíše ještě dál.
Kdysi jsem Beloved po první letmé zkoušce zařadila mezi „nenositelné“. Mnoho koření, mnoho pryskyřice, výrazný kožený tón… vůně mi připadala přehnaná a pramálo ženská… Hodnocení uživatelů na fórech a v eshopech rozhodně taky není jednoznačně pětihvězdičkové. A to je dobře! Pokud se totiž člověk do této vůně zamiluje, pochopí její krásu a rezonuje s ní, může si být jistý, že nebude vonět zaměnitelně. Během několikadenního testování koncem června už mi přehnané nepřipadalo nic. Ani růže s jasmínem ani kardamom s muškátem ani kůže a pryskyřice... tohle ománské kadidlo je naopak úplně dokonalé!
Takže opět platí okřídlené "nesuď podle prvního dojmu, bývá často klamný"!
Může se snadno stát, že z původního „tohle není nic pro mě“ otočíte po týdnu o 180 stupňů :)

Avatar
pichjit (21.1.2015 )

Beloved... Miluji Beloved. Voní krásně, nostalgicky, klasicky a přesto nepůsobí staře. Podobá se klasické, původní Miss Dior. Maminka ho měla, všechny koncentrace, opět to cítím, čistý parfém, malá kroucená lahvička. Připomíná mi chvíle, kdy jsme se jako malé holky šňořily do divadla a upravená maminka pak vzala lahvičku a... Však to znáte. I jí se líbí, postrádá jistou ostrost kterou bohužel u Diora dohánějí původní chypre tón. Nejsou to stejné vůně, ale ta atmosféra, ladění, snad šalvěj a pár stejných složek.
A také se mi líbí že si můžu vonět s Beloved bez pocitu že obírám nejbližší o voňavý podpis. Je to prostě kouzelná vůně.

Avatar
wendulka (20.1.2015 )

Tahle vůně není jen pouhou květinovkou. Zahrnuje svěží závan aromatické levandule a uklidňujicího heřmánku, pikantního kardamomu a hřebíčku. Potom přichází doslova květinová exploze: lehce živočišný jasmín se mísí s "mýdlovým" ylangem, kovově chladnými aldehydy, "kandovanou" fialkou z Fordovy Black Violet, abychom uprostřed toho všeho našly slaměnku s mikroskopickými krystalky cukru. Následně nám celou kytici obláček kouřového labdana a dalších pryskyřic a převážeme ji koženým řemínkem. Dostaneme k ní i několik karamelek (pačuli?).

Postupem času nám kytice ustupuje do pozadí a víc prostoru dostává kůže s příjemnými hřejivě živočišnými tóny. I pačuli získává typičtější zemitější charakter. V drydownu se ovšem ona jiskřivá květinová mýdlovst opět vrací v doprovodu "pudrové" vanilky a velejemného pižma. Bezesporu jedna z nejpropracovanějších vůní od Amouage s úctyhodnou intenzitou a výdrží - v tomhle ohledu by se Fate od ní měla učit :) .

Avatar
Miru (16.1.2015 )

…no, čím větší očekávání,
tím – často – horší…
Flakon, jeho barvy, VŮBEC nevystihují vůni, ani nepodtrhují, prostě ne. Leda…
Vůně je moderně pojatá starosvětská chypré s delikátními květinami/pout-pourri.
Jemně na kůži plápolá/hoří, ale suchá vyloženě není.
…leda, tedy – pokud barvy flakonu mají nějak vystihovat vůni – tak je to zlatavé mýdlo v růžovém hedvábném papíře mezi škrobenými damaškovými lůžkovinami a sáčky napěchovanými bylinkami z Provence. Pardon – z Orientu…
Za mě – neoslovuje.
13/03/14

Avatar
MirkaU (15.1.2015 )

Amouage Beloved aneb "...ale já chtěla nekuřácký pokoj"

Další vztah, který nevyšel. Chtěla tu bolest přehlušit drahou dovolenou. Padly na to všechny úspory, ale ať. Hrozně se těšila.
Teď tu nerozhodně stojí uprostřed pokoje v Burj Al Arab kouká na luxusní kytici ve váze, zřetelně vnímá kouř a pižmo po předchozích arabských hostech a v hlavě má prázdno. Přemítá, zda si jít na recepci stěžovat. Pak ji vyděsí ta myšlenka, kterou si dosud nechtěla připustit ... proboha, co tu bude týden dělat?...
... unloved

Je to jako pokoj v luxusním hotelu. Čerstvě uklizený a vyvoněný, přesto je znatelně cítit, že v něm bydleli silní kuřáci. Jako by se pokojské ten kouř snažily přebít květinovou bytovou vůní. Přesto je kvalita znatelná a takovým zvrhlým způsobem se mi to líbí. Al nosit bych to nemohla.
Výdrž a siláž asi u Amouage netřeba komentovat, prostě fenomenální.

Avatar
Tassia (12.1.2015 )

Nákup naslepo, prvý nástrek a ... Začína náložou kvetín, ktorých je veľa a sú vysušené na bylinky s jemným cigaretovým dymom, ktorý štípe v nose a po chvíľke slabne a lenivo sa rozplýva v priestore. Prevládne vôňa kvetín, čistá a hustá, v pozadí jemne korenená hrebíčkom a kardamónom, s koženým nádychom, na šumivých bublinkách pačuli. Je to také kultivované a osviežujúce, povedala by som, že keď na začiatku bola vôňa zastretá a zadymená, postupne cez ňu prenikajú slnečné lúče a stáva sa priezračnejšou, svoju úlohu v tom zohráva asi céder. V závere mierne zosladne a pridajú sa živočíšne aj mydlové tóny. Zaujímavý vývoj, keď z usušných a zadymených byliniek na začiatku sa v závere vylúpne čerstvá voňavá kytica nádherných kvetín s jemným popraškom púdru. Výdrž je famózna, použitý materiál prvotriedny.
05/2014