databáze 141148 vůní od 9433 značek a 1798 parfumérů

Bellodgia (Eau de Toilette) Caron

Bellodgia (Eau de Toilette)
značka: Caron
parfumér: Daltroff, Ernest
rok: 1927
určení: pro ženy
složení: karafiát, jasmín, růže, konvalinka, fialky, santalové dřevo, vanilka, pižmo
Tito uživatelé vůni
Diskuze:
Komentáře k vůni (3)
Avatar
jerry (05.4.2020 )

Začátek mě hodně navnadil - příjemná růže (až skoro soliflor) s jemńoučkým karafiátem a fialkou. Takové jemné luxusní mýdlo. A pak se začala růže měnit na karafiátový soliflor. V momentě. kdy se přidalo santalové dřevo mě vůně začala štípat v nose a musela jsem ji umýt.

Avatar
daniela (03.6.2019 )

Krásná vůně plná růží a karafiátů. Začátek mi připomíná lahodnou sladkost mého oblíbeného Cinzana (zajímalo by mě, jestli v té jejich tajné receptuře je hřebíček a skořice, nebo tam snad louhují opravdu karafiáty?). Květiny mají po chvíli tlumený nahořklý podtón pecek (nebo něčeho jako jadérka z broskvových či meruňkových pecek), což po chvíli odezní a vůně se rozvoní sladce, teple až olejově. Nabízí se přirovnání k Terracottě Voile d'Été, ta teplá karafiátová vůně je podobná, ale v Bellodgii hodně cítím i růže (růžový olej). Po několika hodinách je pak vůně sušší a voní jako rozkvetlé malé karafiátky v květináči, už trochu přeschlém. Intenzita vůně je spíše intimní.

Avatar
slniecko (19.2.2015 )

Nádherné, úžasné karafiáty, cítim ich zamatové lupienky, temnočervené, aj s tými zelenými lístkami naokolo, je výraznejšia a hlbšia ako Fidji, ten doraz jej zrejme dáva konvalinka a hĺbky santal a ruža, toto je vôňa, ktorá rozbúcha srdce…romantika, hlboká noc, hviezdna obloha, tmavočervené šaty a karafiáty…