databáze 136663 vůní od 9210 značek a 1743 parfumérů

Bella Donna Jul et Mad

Bella Donna
značka: Jul et Mad
parfumér: Maffei, Luca
rok: 2017
určení: pro ženy
hlava: bergamot, zázvor, moruše
srdce: magnólie, jasmínový absolut, absolut růže stolisté, kosatcové máslo, ylang ylang
základ: santalové dřevo, šafrán, benzoin, opopanax, labdanum, pižmo
Diskuze:
Komentáře k vůni (5)
Avatar
Markys (08.5.2019 )

Krásná vůně plná ženskosti a půvabu . Je pro křehké víly a u mužů musí vzbuzovat ochranitelský reflex. Nic pro mě.

Avatar
Miru (29.9.2018 )

Pouze heslovitě
- starosvětská
- caronovská
- plná, křehce opulentní
- sluneční, pastelová, sytá
- pylová, naovocněle květinová
Nic pro mě.
08/11/17

Avatar
jerry (02.1.2018 )

Kytice bílých květin s dominantním ylang-ylangem, zasypaná liliovým pylem promíchaným se sladkým šafránem a prachem ze zázvoru a sladké pryskyřice. Krémová poctivá květinovka, ovšem s nutností aplikace lehkou rukou.

Avatar
Dalia (11.7.2017 )

Renesanční alegorie ženskosti … pikantně laděné tóny černě fialové moruše otevírají náruč, v níž objímají záplavu květeny. Krémová magnolie drží prim, avšak především při odeznívání ovocně akcentovaného začátku se krátce a poměrně halasně prezentuje omamně vonící jasmín. Svou živočišnost zde dává na odiv bez jakýchkoliv skrupulí a slabší nosy by v tuto chvíli mohly utrpět menší úlek. Naštěstí netrvá dlouho, než se bílý uzurpátor uklidní a stáhne se do pozadí, aby si ke svému přišel také další ze společníků něžné magnolie.

Zatímco magnolie tuto skladbu povznáší svou růžovou něhou do takřka až rozverných výšin, sametově temný kosatec její rozjuchanost uzemňuje klidným a stálým akordem. Rozvernost zůstává skrytou mízou lehce snivé melancholie. Obraz ženského půvabu, který je zasazen do pevného dřevěného rámu, na němž mihotavý plamínek svíce probouzí zvláštní světlo … snad záři několika zapomenutých pryskyřičných slz …

Avatar
wendulka (03.6.2017 )

Je velmi ženskou krémovou květinovkou z rodiny La Route d´Emeraude (Isabey). Úvodní svíravé tóny bergamotu a štiplavého zázvoru se šťavnatou morušípřin uvedou na scénu citrusovou magnólii s medovým jasmínem a kořenitou růží, které jsou uhlazeny máslovým kosatcem a ylangem s vůní zralých banánů. Santal s benzoinem v základu kytici dodávají sladkost, špetka šafránu přináší semišovou trpkost, zatímco bílé pižmo ji příjemně provzdušňuje.