databáze 141145 vůní od 9433 značek a 1798 parfumérů

Bass Solo The Vagabond Prince

Bass Solo
značka: The Vagabond Prince
parfumér: Duchaufour, Bertrand
rok: 2016
určení: unisex
hlava: šafrán, zázvor, limeta, kardamom
srdce: levandule, marocký cedr, virginský cedr, fíkový list, bříza
základ: santalové dřevo, ambra, naplavené dřevo, pižmo, opopanax
Tito uživatelé vůni
Diskuze:
Komentáře k vůni (4)
Avatar
andry (28.4.2017 )

Bertrand Duchaufour si vzal na paškál dřevo wenge a rozhodně se mu výsledek podařil. Vůně je hluboká, temně dřevitá, jako když bouchnete do velkého bubnu a ozve se dunivý zvuk dutého prostoru, i ty vibrace můžete cítit... Rozléhá se kolem v jednoduchém rytmu.. Černé kouřové wenge je doplněno mléčným nasládlým santalem, hladkým suchým cedrem a bylinným závanem levandule. Pánské složení jak vymalované, ale já byla dneska odvážná a vyrazila hojně navoněná hromadnou dopravou do práce. Cítila jsem se jako velký kus masivního leštěného nábytku křížený s kytarou :) Vlastně i ten název byl velmi příhodně zvolený. A vzpomínáte na Black Cashmere od Donny Karan? Tak kdyby se vám zastesklo...

Avatar
slniecko (20.3.2017 )

Žiadne pohrávanie sa, žiadne experimenty, drevo, drevo, drevo so šafránom, kardamómom, trochou laku a jemným nádychom kovových strún. Hej, vonia presne ako moja basgitara, od začiatku až po koniec úplne rovnako. Fajn vôňa, skvelá výdrž.

Avatar
wendulka (16.3.2017 )

Musím uznat, že tohle je nesmírně proměnlivá duchaufourovina v tom nejlepším smyslu slova. Úvodní kovové aldehydy s citrusy a zázvorem ostrým jako břitva působí jako ledové krupobití. Už po chvíli jej však zahalí kouřová mlha z labdana a březového dehtu, z níž vystoupí navoskované dřevo a také semišový šafrán. Tenhle typ dřeva ale není paradoxně dominantní, jelikož o stejnou pozornost se hlásí cedrové dřevo a levandule s podtóny sena a kumarinu, jejíž měkkost zdůrazňuje i přidaný fík. A konečně je tu ten hřejivý aspekt, kdy levandule s pomocí ambrovanilky a santalu dál sládne. Ano, tohle by mohla být vůně baskytaristy v kožené bundě, který se schoval před ledovým deštěm v příjemně vytopené dřevěném srubu a převléknul se do suchého mohérového svetru, aby si mohl zajamovat. Jo, vůbec by mi nevadilo tuhle vůni potkávat na chlapech.

Avatar
euridike (12.1.2017 )

Mám ráda, když si se mnou vůně hraje. Vždy na to přistoupím a s napětím čekám, jak to dopadne. Tohle byla tak trochu hra na ostří nože a ve stylu "kdo s koho". A se vztyčenou hlavou z tohoto nerovného souboje vyšel Bass Solo. To je totiž tak... Jak často se vám stane, že objevíte parfém, u něhož se v jednom flakonu skrývají vlastně parfémy dva - silné, rovnocenné, impozantní, kontrastní... ale nemísí se, spolupracují, někdy se objeví každý sám, jindy jsou spolu, míjejí se, prolínají, vrství, ale vždy k plné spokojenosti toho, kdo tuto vůni právě ochutnává... V tomto případě je jeden z nich kovově chladný, odtažitý, nekompromisní - jako kdyby ledové vlny přílivu zaplavovaly solí zkamenělé, vlhkem tlející naplavené dřevo, v jehož prasklinách se zachytily snítky levandule, kterou kdosi natrhal za velmi chladného rána (a přísahala bych, že z nebe v tu chvíli místo deště padaly těžké kapky limetkové šťávy)... A ten druhý? Ten hřeje, doutná, jiskří, je temnější, svůdný, hluboký, intenzivní a uklidňující, nese si v sobě dokonalý a přirozený cedr, medovou ambru, jemně kouřové santalové dřevo s lehkým záchvěvem pižma a exotické akcenty koření a tabáku.

Podle Bertranda Duchaufoura je tento parfém inspirován dřevem wenge, z kterého se mimo jiné vyrábějí i strunné hudební nástroje, odtud také vychází název Bass Solo, který v souvislosti s charakterem vůně evokuje dřevěné tělo hudebního nástroje a jeho struny, které jsou oním chladným kovovým prvkem - ten možná měl být původně jen akcentem, nicméně funguje jako rovnocenný partner signifikantnímu dřevitému základu. Přiznávám, že od značky The Vagabond Prince jsem takový mistrovský kousek nečekala (přestože jsem věděla, kdo tento parfém vytvořil).