databáze 176794 vůní od 11006 značek a 2165 parfumérů

Bamboo Harmony Kilian

Bamboo Harmony
značka: Kilian
parfumér: Becker, Calice
rok: 2012
určení: unisex
hlava: bergamot, hořký pomeranč, neroli
srdce: bílý čaj, mimóza, koření
základ: maté, fíkové listy, větvičník

kolekce Asian Tales; v roce 2015 vychází vůně v barevném flakónu Sophie Matisse Art Edition

Tito uživatelé vůni
Diskuze:
Komentáře k vůni (4)
Avatar
Renusatko (01.11.2020 )

Čaj s citrónem. Citrón není čerstvý, ale je to koncentrát ze žluté umělé lahvičky. Když se hodně snažím, tak bych našla špetku bílých květin a trochu zeleně. Mohla by být letní a osvěžující, ale také pěkně otravná. Pro mě spíš to druhé. Výdrž je strašně malá.

Avatar
Stinvlka (01.11.2020 )

Skutečnost, že se jedná osvěží a nekomplikované citrony, bych jí odpustila. Citrony mám ráda! Ale, že za ty peníze na kůži vydrží 2 hodiny i při řádné aplikaci, je nehorázná drzost!

Avatar
ModestMourek (25.7.2018 )

Hladká čajovka s avivážovými květinami spějící do zeleno-dřevité směsky. Na bytovou vůni za pár stovek by to stačilo, ovšem na parfém od rádoby nikové značky je to ubohé.

Avatar
wendulka (19.8.2015 )

Nevím, na kolik jste zaznamenaly celou tu marketingovou kampaň kolem této vůni a celé jeho asijské kolekci, japonskou pohádku o měsíční princezně Kaguya, která se zrodila z bambusové stvolu a spirituálním významu bambusu (symbol dlouhého života, přátelství, bohatství, štěstí a čistoty), ale ukazuje se, že tady odvedlo víc práce reklamní oddělení než samotná Calice Becker.

V podstatě tu máme svěží, lehce opepřené citrusy s nahořklým neroli, co se nám po chvilce rozpustí v dřevěném hrnku s teplou vodou, v níž plavou lístky zeleného čaje. Jediný malinko zajímavější je až základ trocha "sametových" chyprových tónů promísí s pár kvítečky "pudrové" mimózy a hořkosladkou fíkovou zelení, jenže to už začíná být vůně tak zoufale slábnout, že si to nestačíte pořádně užít.

A teď jsem si uvědomila, kde že jako nechali ten bambus? No kdyby s touhle vůní přišla Acqua di Parma v rámci svých x odnoží kolínských, asi bych i dala palec nahoru, ovšem tady musím souhlasit s andry, přijít po černé kolekci s něčím tak zoufale naředěným a chtít za to stejné peníze je Kilianova ostuda. Ještěže tu máme Toma, který mi letos ukázal, že asijský orient může být i o něčem úplně jiném.