databáze 131942 vůní od 8982 značek a 1703 parfumérů

Baiser Volé (Eau de Parfum) Cartier

Baiser Volé (Eau de Parfum)
značka: Cartier
parfumér: Laurent, Mathilde
rok: 2011
určení: pro ženy
složení: liliové stonky, květy a listy
Diskuze:
Komentáře k vůni (4)
Avatar
Fleur (25.9.2020 )

Byla jsem předem pozitivně zaujatá, protože se mi líbí flakónek i ta manipulace s ním (něco mezi zapalovačem, tabatěrkou a luxusní pudřenkou). Od prvního okamžiku jsou cítit čerstvé lilie, mírně proslazené a s pudrovým pylem, bez jakékoliv stopy zahnívající vody ve váze či přílišné omamnosti. Vůně je dost dlouho lineární, ale potom se začíná překlápět na stranu pudru. Lilie patří k těm jednodenním: ráno se rozvinou a večer už po nich zůstává jen sevřený květ, z něhož se vysypala troška pylu. Zátiší s pudřenkou a bílou krajkovou rukavičkou na lavičce u zahradního jezírka.

Avatar
jerry (25.9.2020 )

Žádná liliová smrt, ale jemná lilie poprášená ještě jemnějším pudrem, za kterou vykukuje karafiát a nějaké jemné koření.

Avatar
Renusatko (23.7.2017 )

Velice zvláštní vůně a velice proměnlivá. Začátek ve mně vyvolal pocit podzimního, sychravého počasí, kdy se chodí na hřbitov. Ta vůně kytek, věnců a svíček. Lilie mi to moc nepřipomínalo, spíš chryzantémy. Nějak jsem nevěděla, jestli tohle může vůbec někdo nosit.
Postupně jako by se přešlo ze sychravého venku do kostela. Vystoupila vanilka s kořením a kadidlem, vůně květin zeslábla a zelená syrovost podzimního vzduchu se vytratila. Trošku pudru, trošku kouře a vůně je úplně jiná než její začátek. Kdybych nevydržela do konce, určitě bych vůni zařadila na úplné dno s negativem a spoustou vykřičníků. Ovšem ta změna mě velice příjemně překvapila.

Avatar
wendulka (07.3.2017 )

Mathilde Laurent vytvořila dokonalý olfaktorický obraz lilie, kterou právě zalíváme sprškou ze zahradní konve. Je čerstvě opylená od včel a prohřátá sluncem bez sebemenšího náznaku hlíny nebo přehnané zeleně nebo náběhu na bolehlav, jak bývá pro vůně tohoto typu obvyklé.