databáze 133290 vůní od 9056 značek a 1715 parfumérů

Baby Doll (Eau de Toilette) Yves Saint Laurent

Baby Doll (Eau de Toilette)
značka: Yves Saint Laurent
parfumér: Matton, Cécile , Schwieger, Ralf
rok: 1999
určení: pro ženy
hlava: grep, ananas
srdce: černý rybíz, růže, frézie
základ: cedr, tonka, vanilka
Tito uživatelé vůni
Diskuze:
Komentáře k vůni (3)
Avatar
euridike (24.9.2021 )

"To nos, to seš celá ty," pravil suše G., který má obzvláštní zalíbení ve sdělování skutečností, o nichž nechceš nic slyšet. Ani se nemusím ptát na důvody /ty mi nemusí nikdo hlásit/.

V té vůni je špetka bezstarostné ovocné sladkosti, z ní se však záhy klube okřídlený fracek se smělým čelem, ano, v učité chvíli ho začne přemáhat dotírající nástup ženskosti, ale okřídlená se nedá jen tak, per ardua ad astra přece - a nikdy jinak...

/A ať si ti třeba házejí růže pod nohy - tebe to nezastaví.../

Avatar
jerry (01.1.2021 )

Syntetický multivitamínový džus se plynule přetransformoval do ukřičené (až trochu vulgární) a ulepené květinovky se sladkým ovocem. Vůně jak pro sociální pracovnici z Perlovky.

Avatar
alibi (11.9.2020 )

Růžová barva a název parfému "Panenka" naznačuje, co najdete ve flakónu. Ovocně květinovou vůni, kde převažuje ananas a růžička, všechno podepírá cedrově vodní základ na kterém plavou zelené lístky černého rybízu. Vše je to takové rádoby osvěžující, jako studená limonáda. Ale nejenom tekutina v orosené sklenici, i ta sklenice, dokonce i okolí mají růžovou barvu. Asi se vám pomocí této vůně snaží YSL nasadit růžové brýle. Takže i když ve sklenici růžové limonády plave trocha osvěžujících citrusů, sem tam i něžná lodička z kvítku konvalinky, celé je to dosti sladké, na hraně ulepenosti.

Přesto to není špatné, dokonce mi letní zábavná sprška Baby Doll typově připomíná květinovou vůni, kterou miluju - Eutopii 11 , což je zase jarní déšť a šeříky. Mají podobný cedr, vlhkost, pižmo i květinovou část. Ovšem díky té nadbytečné ovocné sladkosti Baby Doll je pro mne rozhodnuto - na polici ji nepotřebuji.