databáze 107931 vůní od 8135 značek a 1499 parfumérů

Attar Montale Paris

Attar
značka: Montale Paris
parfumér: Montale, Pierre
rok: 0
určení: unisex
složení: mysorské santalové dřevo, bulharská růže
Tito uživatelé vůni
Diskuze:
Komentáře k vůni (2)
Avatar
jerry (21.8.2018 )

Počáteční úder do čenichu má tedy sílu :shock: - vysušená prkna natřená fermeží a uložená v dlouho nevětrané truhlářské dílně. Po několika minutách prkna natřená bulharským růžovým olejíčkem ve stejné dílně - z fermeže zbyly jen jednotlivé molekuly, zato štiplavá živočišnost by se dala ve vzduchu krájet. Překonala jsem nutkání ji umýt…a dobře jsem udělala. Po důkladném rozvonění RŮŽE - silná, sytá, krásná. O to víc mě mrzí, že je pro mě zpočátku nevydýchatelná.

Avatar
wendulka (26.4.2015 )

Chacha, prý že mysorské santalové dřevo. No tak zrovna to tahle vůně neukecá ani omylem! Po trpkém bergamotovém úvodu se totiž objeví stejný kořenitý santal se šťavnatou růži jako v Santal Majuscule. Narozdíl od kakaa tu ale máme jemné pižmo a zásluhou oudu se nám růže velmi rychle změní v sušenou.

V drydownu se přidá i vůně vlašských ořechů ještě i s tím ochranným zeleným pouzdrem, když jej čerstvě utrhnete ze stromu a zrovna se chystáte dostat z něj samotnou skořápku i s jádrem. A právě tento tón z ní dělá docela povedenou orientálku se skvělou intenzitou a výdrží.