databáze 118100 vůní od 8443 značek a 1588 parfumérů

Arso Profumum Roma

Arso
značka: Profumum Roma
parfumér:
rok: 2010
určení: unisex
složení: cedr, kůže, kadidlo, borovicová pryskyřice
Diskuze:
Komentáře k vůni (4)
Avatar
ModestMourek (04.12.2019 )

Povedená vůně. Rozdrcené jehličí, nahořkle zelené a výrazně terpentýnové, přechází na sametové tužkové ořezky, které sládnou připáleným karamelem a zakouřenou kůží. Naštěstí pro mě nezesládnou tolik jako v parfému Woodcut (Olympic Orchids). Výdrž přesahuje 6 hodin.

Avatar
Panenka (26.9.2019 )

Borový les v červenci. Vysušené spadané jehličí křupe pod nohama a ve vzduchu je cítit vůně smůly. Slunce prosvítající skrze kmeny borovic maluje ve vzduchu světelné loukoče. Na louce o kus dál se tetelí vzduch teplem a tak zůstávám tady v lese, kde je sice teplo ale stále ještě snesitelně. Utrhnu zelenou borovou větvičku, očichávám ji, opřu se o kmen, jen tak zevluju a odpočívám. Krásné odpoledne...

Avatar
slniecko (26.1.2019 )

Prehistorická chyžka pri lese, vysušené drevo pokryté kožami. Je vlhko, deň sa už preklápa k večeru, vonia hlina a borovicový les. V chyžke sa bude večer kúriť, zatiaľ voňajú len ešte teplé uhlíky - asi sa varilo a na nich poukladané ešte trochu vlhké roštie, ktoré začína chytať.
Veľmi upokojujúca, pritom jednoduchá vôňa.

Avatar
wendulka (09.1.2016 )

Tahle vůně je na oficiálních stránkách značky popsaná znovu velmi idylicky a musím říct, že najít se v ní z toho dá skoro všechno. Najít se tam dá jak odkaz na první padající sníh venku, protože jednou stranou z Arso stoupá chlad včetně borovicového jehličí, ale i ta dřevěná horská chata (cedr s lehkými sklony k ostrouhanotužkovosti) s praskajícím krbem (teplé kadidlo s propolisovou ambrou a sladkou borovicovou pryskyřicí) a nechybí ani to staré kožené sofa. Jen to červené víno jsem nenašla. Celkově bych ji označila za variaci na Fille en Aiguilles s kůží navíc a stejně výbornou výdrží s tím, že Arso je pro mne na rozdíl od Lutense nositelnější.